کمک چند میلیونی آلمان به فلسطینی‌ها برای بازسازی مدارس
دولت آلمان با کمک مالی ۵۵ میلیون یورویی از چند پروژه جدید در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن در بازسازی مدارس و تولید انرژی حمایت می‌کند. این پروژه‌ها از جمله برای برنامه‌ریزی سیستم آموزش حرفه‌ای در نظر گرفته شده‌اند.

دفتر نمایندگی آلمان روز چهارشنبه ۱۴ آذر (۵ دسامبر) در رام‌الله اعلام کرد که دولت آلمان در نظر دارد با اختصاص حدود ۵۵ میلیون یورو از فلسطینیان برای بازسازی مدارس، شوراهای محلی و شهرداری‌ها و آموزشگاه‌های حرفه‌ای حمایت کند.

به گزارش خبرگزاری آلمان ۱۰ میلیون یورو از این کمک مالی برای تولید انرژی در نوار غزه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، کلاوس کرمر، مدیر بخش خاورمیانه وزارت همکاری‌های اقتصادی و عمران آلمان در این باره گفت: «دولت آلمان با پذیرش این تعهد مالی نشان می‌دهد که شریک قابل اعتمادی برای فلسطینیان است.»

کرمر گفت مردم فلسطین می‌توانند "در شرایط دشوار" نیز روی پشتیبانی آلمان حساب کنند. در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز آلمان ۵۳ میلیون یورو به فلسطینیان کمک مالی کرده بود.

قطع کمک مالی از سوی آمریکا

دولت آمریکا در اوایل ۲۰۱۸ کمک به دفتر کمک‌رسانی به پناهندگان فلسطینی سازمان ملل متحد را به شدت کاهش داد.

بودجه این نهاد از ۳۶۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۶۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ رسید.

دفتر کمک‌رسانی به پناهندگان فلسطینی سازمان ملل متحد در ژانویه سال جاری میلادی اعلام کرد که دیگر بودجه‌ای ندارد و مجبور است فعالیت ۲۵۰ کارمند خود را به دلیل کسری بودجه متوقف کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در ماه ژانویه گفته بود که ۲۰۰ میلیون دلار از کمک‌های مالی آمریکا به فلسطینیان را قطع خواهد کرد.

دفتر کمک‌رسانی به پناهندگان فلسطینی سازمان ملل متحد (UNRWA) در سال ۱۹۴۹ تاسیس شد. این سازمان یک مؤسسه امدادرسانی و تأمین تسهیلات و کمک‌های انسانی برای حمایت از بیش از پنج میلیون پناهنده ثبت‌شده فلسطینی است.

این موسسه امدادرسانی در تامین مواد غذایی به فلسطینیان در نوار غزه نیز کمک می‌کند.

تشدید درگیری‌ها در منطقه

طی درگیری‌های خشونت‌آمیزی که از ماه مارس سال جاری میلادی در مناطق مرزی با اسرائیل روی داد دست‌کم ۱۷۱ فلسطینی و یک سرباز اسرائیلی کشته شدند.

ترامپ در بهار سال جاری تصمیم گرفت سفارت ایالات متحده آمریکا را از تل‌آویو به اورشلیم (بیت المقدس) انتقال دهد. روابط شکننده فلسطینی‌ها با آمریکا با این اقدام آمریکا به شدت ضربه خورد.

این تصمیم اعتراض‌های شدیدی را در مناطق خودمختار فلسطین به دنبال داشت.

به گفته نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر، در نوار غزه بیش از دو میلیون نفر در شرایط بسیار سخت و دشواری زندگی می‌کنند.

دفتر کمک‌رسانی به پناهندگان فلسطینی سازمان ملل متحد از ساکنان نوارغزه در رفع مشکلات عمده این مناطق از جمله کمبود آب و برق و کمک‌های پزشکی و تهیه مواد غذایی حمایت می‌کند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.