اعتصاب کارکنان سه فرودگاه مهم، آلمان را فلج کرد
با اعتصاب ماموران تامین امنیت سه فرودگاه مهم کلن/ بن، اشتوتگارت و دوسلدورف در آلمان از سحرگاه روز پنجشنبه ١٠ ژانویه/٢٠ دیماه از حدود هزار پرواز برنامه ریزی شده ٦٤٣ پرواز قطع شد و هزاران مسافر سرگردان ماندند.

ماموران تامین امنیتِ سه فرودگاه مهم آلمان به فراخوان اتحادیه سندیکاهای خدمات عمومی آلمان که بزرگترین اتحادیۀ این کشور است اعتصاب خود را از نخستین ساعات بامداد پنجشنبه آغاز کردند. به گزارش روزنامه دیتسایت آلمان، این اعتصاب برای تمام روز پنجشنبه اعلام شده و جنبه اخطاری دارد.

اتحادیه سندیکاهای خدمات عمومی (وردی) هشدار داده است که اگر اعتصاب به نتیجه مطلوب نرسد، ادامه خواهد یافت و به فرودگاه های دیگر نیز سرایت خواهد کرد.

در نتیجه اعتصاب، تنها در فرودگاه دوسلدورف از ۵٨٠ پرواز، ٣٧٠ مورد آن انجام نشد. گزارش‌ها می‌گویند که اگر اعتصاب در کار نبود، امروز تعداد مسافران سه فرودگاه به ١١۵ هزار تن می‌رسید.

در ساعات نخستین اعتصاب به ویژه فرودگاه کلن/بن با هرج و مرج شدید روبرو شد و صف خودروهای مخصوص حمل بار که باید به فرودگاه می رسیدند کیلومترها طولانی شده بود.

به گفته یکی از مسئولان فرودگاه اما ساعاتی بعد از این آشفتگی کاسته شد. در فرودگاه کلن و بن، دوسلدورف و اشتوتگارت شرکت‌های هوائی پیش‌تر بسیاری از پروازهای خود را لغو کرده و موضوع را به آگاهی مسافران رسانده بودند.

هدف اتحادیه خدمات عمومی از به راه انداختن اعتصاب در فرودگاه‌ها بالا بردن دستمزد ماموران امنیت فرودگاه در بخش‌های مسافران، حمل بار و ساختمان‌های فرودگاه است. این اتحادیه برای آن ها در سراسر آلمان ساعتی ٢٠ یورو دستمزد درخواست کرده است. اما کارفرمایان تنها برای افزایش ٤/٦ درصد بر دستمزد ٢٣ هزار نیروی کار شاغل در این حوزه اعلام آمادگی کرده‌اند.

مذاکره میان اتحادیه خدمات عمومی و کافرمایان در روزهای آینده ادامه خواهد یافت. ادامه اعتصاب یا گسترش آن به فرودگاه های دیگر، بستگی به نتیجه این مذاکرات خواهد داشت.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.