عذرخواهی برنی سندرز از 'وجود آزارجنسی در کارزار ۲۰۱۶'
سناتور برنی سندرز از کارکنان زن ستاد انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خود بابت اتهام های مربوط به بدرفتاری جنسی کارکنان مرد این ستاد عذرخواهی کرده است.

برنی سندرز که سناتور مستقل از ایالت ورمانت آمریکاست، در توییتر نوشت:‌ "از زنان کارزار انتخاباتی ما که مورد آزار جنسی یا بدرفتاری قرار گرفتند، عذرخواهی می کنم."

آقای سندرز نوشت:‌ "ما تنها نباید از پایان دادن به تبعیض جنسیتی صحبت کنیم بلکه باید آن را به واقعیتی در زندگی روزمره خود تبدیل کنیم. مشخصا در کارزار ۲۰۱۶ این طور نبود."

آقای سندرز از داوطلبان مطرح برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا بود ولی در نهایت رقابت را به هیلاری کلینتون واگذار کرد.

عذرخواهی آقای سندرز در حالی بیان شد که گزارش هایی درباره احتمال نامزدی دوباره او برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ منتشر شده است.

این عذرخواهی بعد از آن منتشر شد که نیویورک تایمز به نقل از چند نفر از کارکنان زن کارزار انتخاباتی سناتور سندرز "از آزار جنسی آنها به وسیله کارکنان مرد" خبر داد.

سایت خبری پولتیکو هم چهارشنبه "از بوسیده شدن اجباری یکی از داوطلبان زن به وسیله رابرت بکر یکی از مدیران کارزار انتخاباتی آقای سندرز خبر داد."

این زن که نامش منتشر نشده گفته است که در آن زمان در این باره صحبت نکرد چون این اتفاق در روزی رخ داد که آقای سندرز کناره گیری خود را از رقابت های داخل حزبی برای تعیین نامزد حزب دموکرات اعلام می کرد.

آقای بکر این اتهام را رد کرده است.

آقای سندرز هفته پیش هم در سی ان ان "از همه زنانی که حس می کنند با آنها درست رفتار نشده است" عذرخواهی کرده بود.

سخنان آقای سندرز با انتقادهایی همراه بود چرا که به گفته او مشغله انتخاباتی اش زیاد بوده و برای همین در جریان اتهام ها قرار نگرفته بود.

همزمان، اتهام های بدرفتاری جنسی دامن گیر کارزار انتخاباتی یک سناتور دموکرات دیگر هم شده است.

سناتور کامالا هریس که یکی دیگر از نامزدهای بالقوه انتخابات ریاست جمهوری است.

خانم هریس گفته است از پرداخت حق السکوت ۴۰۰ هزار دلاری به وسیله یکی از مشاورانش به یکی از زنان فعال در ستاد انتخاباتی اش بی خبر بوده است.

این مشاور به بدرفتاری جنسی با این زن متهم شده است.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.