سهم ۳۵ میلیارد دلاری همسر رئیس آمازون از طلاق
جف و مک‌کنزی بزوز، صاحبان آمازون از توافق بر سر طلاق از یکدیگر خبر دادند. به این ترتیب، مک‌کنزی با داشتن مالکیت ۴ درصد از سهام آمازون، به چهارمین زن ثروتمند دنیا بدل می‌شود. رئیس آمازون همچنان ثروتمندترین مرد دنیاست.

جف و مک‌کنزی بزوز با انتشار توئیتری خبر توافق خود بر سر طلاق و سهم‌بری از مایملک مشترک را منتشر کردند.

جف بزوز پس از جدایی نیز مالکیت سه‌چهارم از سهام خانوادگی شرکت آمازون را در اختیار خواهد داشت. ناظران دارایی ثروتمندترین مرد جهان را حتی بدون سهم ۳۵ میلیارد دلار به همسرش، بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار تخمین می‌زنند.

مک‌کنزی بزوز، با تملک سهم ۳۵ درصدی خود و همچنین با حفظ یک چهارم سهام خانوادگی شرکت آمازون تبدیل به یکی از ثروتمندترین زنان جهان می‌شود. اخبار منتشر شده حکایت از آن دارد که مک‌کنزی چهارمین زن ثروتمند جهان خواهد بود.

بر اساس آمار منتشر شده، ۱۶ درصد کل سهام آمازون در اختیار خانواده بزوز است. به این ترتیب، ۴ درصد سهام این شرکت همچنان در اختیار مک‌کنزی خواهد بود و جف بزوز مالک ۱۲ درصد دیگر از سهام این شرکت خواهد بود.

افزون بر آن، جف بزوز همچنان مالکیت بر روزنامه "واشنگتن پست" و شرکت هوافضای "بلو اورجین" را نیز حفظ خواهد کرد.

شکاف در خانواده بزوز

موضوع از ژانویه سال جاری آغاز شد. در آن هنگام روزنامه "ناشنال انکوریر" اقدام به انتشار عکس‌های خصوصی جف بزوز نمود. این عکس‌ها برای نخستین بار رابطه بین جف بزوز و لارن سانچز، مجری اخبار یکی از کانال‌های تلویزیونی را به رسانه‌ها کشاند.

USA Lauren Sanchez, girlfriend of Jeff Bezos
لارن سانچز، مجری برنامه خبری و دوست دختر جف بزوز

جف بزوز روزنامه انکوریر را به ارعاب و فشار متهم کرد و نوشت که این روزنامه قبل از انتشار عکس‌ها از او خواسته که علنا اعلام کند که گزارش‌های این روزنامه فاقد انگیزه‌های سیاسی هستنند. بزوز در اثبات این مدعای خود اقدام به انتشار ایمیل‌های روزنامه یاد شده کرد.

موضوع رابطه جف بزوز با لارن سانچز سرانجام به جدایی او و همسرش، مک‌کنزی انجامید.

لازم به یادآوری است که جف و مک‌کنزی در سال ۱۹۹۳ با یکدیگر آشنا شده و در همان سال ازدواج کرده بودند. ازدواجی که ۲۵ سال ادامه یافت. آن‌ها صاحب چهار فرزند هستند. یک سال پس از ازدواج این دو، خانواده بزوز شرکت آمازون را راه‌اندازی کردند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.