ژاپن، با "آلفا ایکس"، رکورد پرسرعت‌ترین قطارهای جهان را می‌شکند
ژاپن قصد دارد محدودیت سفرهای ریلی را با نسل جدید قطارهای شینکانسن بشکند. به گزارش سی‌ان‌ان، انجام آزمایش بر روی سریع‌ترین نسل قطار جهان با سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت (۲۴۹ مایل) از روز جمعه ۱۰ می/۲۰ اردیبهشت آغاز شده است. قرار است سریع‌ترین قطار جهان در سال ۲۰۳۰ به بهره‌برداری برسد. نسل جدید قطار پرسرعت به دست‌کم سه سال آزمایش نیاز دارد.

ژاپن، با آزمایش نسل جدید قطارهای پرسرعت "آلفا ایکس"، سعی دارد تا رکورد قطارهای سریع جهان را که هم‌اکنون به چین تعلق دارد، با افزایش سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت، جابجا نماید.

قطار پرسرعت "آلفا ایکس" که ۱۰ واگن دارد، بین شهرهای سندای و آئوموری که حدود ۲۸۰ کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند، دو بار در هفته و در نیمه‌شب‌ها مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

 

ژاپن، با آزمایش نسل جدید قطارهای پرسرعت "آلفا ایکس"، سعی دارد تا رکورد قطارهای سریع جهان را جابجا نماید.

طراحی متفاوت "آلفا ایکس" از جمله ویژگی‌های نسل جدید سریع‌ترین قطارهای جهان است. قسمت جلویی قطار با دماغه بسیار کوچک، به شکلی نوک‌تیز و کشیده طراحی شده است که تا حد امکان به هنگام عبور از تونل‌ها انتقال فشار و صدا را کاهش دهد.

ژاپن از سال ۱۹۶۴، برای بازی‌های المپیک توکیو، شینکانسن، شبکه قطارهای سریع، را راه‌اندازی کرد. شینکانسن از نظر امنیت رکورددار قطارهای سریع در جهان به شمار می‌رود و بهترین جایگزین برای سفرهای هوایی محسوب می‌شود.

شینکانسن در طول ۴۵ سال فعالیت، با حمل ۷ میلیارد مسافر، تاکنون هیچ تلفاتی بر جای نگذارده است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.