هاروی واینستاین شاکیان آزار جنسی را با ۴۴ میلیون دلار 'راضی می‌کند'
وکلای هاروی واینستاین، غول تهیه‌کنندگی هالیوود، می‎‌گویند توانسته‌اند در ازای پرداخت ۴۴ میلیون دلار با زنانی که مدعی قربانی آزارهای جنسی آقای واینستاین شده‌اند به توافق اولیه برسند.

بنابر گفته وکلای آقای واینستاین این ۴۴ میلیون دلار به عنوان غرامت به شاکیان پرداخت می‌شود تا تمامی شکایاتی که از آقای واینستاین شده در دادگاه‌های مدنی شده با مصالحه فیصله پیدا کند.

در مجموع ۷۵ زن مدعی شده بودند که هاروی واینستاین آنها را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده است.

با وجود این آقای واینستاین باید تا چند روز دیگر در نیویورک برای اتهاماتی که دو زن علیه او طرح کرده‌اند و او را متهم به تجاوز کرده‌اند به دادگاه جنایی برود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس آدام هریس، یکی از وکلای باب واینستاین، (برادر هاروی و شریک او در راه اندازی استودیو سینمایی) به قاضی گفته طرفین "بر سر اصول یک توافق‌نامه اقتصادی" موافقت کرده‌اند.

اشلی جود، هنرپیشه هالیوود که نخستین زن شاکی از هاروی واینستاین بود در توییتر نوشته چند شکایت دیگر هم علیه او در حال بررسی است و خود او هم بنا دارد هاروی واینستاین را دوباره به دادگاه بکشد.

هاروی واینستاین، ٦۷ ساله، صاحب و بنیان‌گذار استودیو فیم میرامکس و شرکت واینستاین بوده است و به گفته شاکیان، برای سال‌ها از موقعیت و نفوذ خود برای برقراری ارتباط جنسی اجباری سوء استفاده کرده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.