پلیس لندن خواهان پیگرد قضایی و محاکمه معترضان محیط زیستی شد
یک مقام پلیس لندن خواهان محاکمه و پیگرد قضایی بیش از ۱۱۰۰ نفری شده که در جریان اعتراضات گروه "شورش علیه انقراض" در ماه گذشته بازداشت شده بودند.

ماه گذشته اعضای گروه "شورش علیه انقراض" که به سیاست‌های دولت در زمینه تغییرات اقلیمی معترض هستند، خیابان‌ها و مسیرهای مرکزی شهر لندن را مسدود و سیستم حمل و نقل عمومی را مختل کردند.

تاکنون بیش از ۷۰ فعال متهم شده‌اند که با اعتراضاتی که باعث برهم زدن نظم عمومی در لندن شد، ارتباط داشته‌اند.

در جریان ده روز اعتراض گسترده در ماه آوریل، ۱۱۳۰ نفر به اتهام ارتکاب جرایم مختلف بازداشت شدند.

لورنس تیلور، معاون رئیس پلیس لندن گفته که پلیس در صدد است تا مانع استفاده از شیوه‌های مشابه توسط سایر گروه‌ها شود.

آقای تیلور با تاکید به تجهیز پلیس لندن برای مقابله با اقدامات مشابه در آینده، گفت که در صورت نیاز از سایر نقاط، پلیس به لندن اعزام خواهد شد.

او افزوده: "من نمی‌گویم که این افراد به زندان بروند، اما ما خواستار آن هستیم که هر فرد نتایج اقدامات خلاف قانونش را ببیند. اعتراض کردن غیرقانونی نیست."

از جمله شیوه‌های اعتراضی گروه "شورش علیه انقراض"، نافرمانی عامدانه با هدف دستگیری و ایجاد حداکثر اختلال و برهم زدن نظم عمومی بود.

شورش علیه انقراض
'شورش علیه انقراض'؛ معترضان خیابان‌های لندن را مسدود کردند

"شورش علیه انقراض" چه گروهی است؟

از سال گذشته که این گروه ایجاد شد، اعضایش در اعتراض به سیاست‌های دولتی در ارتباط با محیط زیست، پل‌ها را مسدود کردند، بسته‌های خون مصنوعی را در خیابانی که دفتر نخست‌وزیر در آن واقع شده ترکاندند، خروجی‌های ساختمان بی‌بی‌سی را مسدود کردند، از یک واگن قطار در یکی از مسیرهای پرتردد لندن بالا رفتند، و یکی از آنان در پارلمان نیمه عریان شد.

آنان سه درخواست اصلی دارند: از دولت می‌خواهند که حقیقت را درباره تغییرات آب و هوایی بگوید؛ تا سال ۲۰۲۵ ضایعات سوخت‌های کربنی را به صفر برساند و یک گروه از شهروندان نیز بر این فرآیند نظارت کند.

این گروه به دنبال این است که تا جایی که امکان دارد معترضان دستگیر شوند.

یکی از موسسان "شورش علیه انقراض" می‌گوید مشارکت زیاد و نافرمانی مدنی شانس آنان را برای تغییرات اجتماعی بالا می‌برد.

اما منتقدان می‌گویند ایجاد اختلالات غیرضروری موجب می‌شود تا پلیس انرژی و وقتش را در حالی که مشغله زیادی دارد، هدر دهد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.