راننده چینی به خاطر خاراندن صورتش جریمه شد
مردی در شرق چین پس از آن که دوربین هوشمند کنترل ترافیک او را در خودرویش در حال خاراندن صورتش دید، برگه جریمه دریافت کرد.

این مرد چینی که با نام لیو معرفی شده هفته پیش در جینان در استان شاندونگ در شرق چین در حال رانندگی بود و در حین عبور از برابر یک دوربین نظارتی صورتش را خاراند.

او بلافاصله پیامکی دریافت کرد که به او می‌گفت قوانین را به خاطر داشتن موبایل در حین رانندگی نقض کرده است. عکس این مرد در حین ارتکاب "جرم" هم برایش فرستاده شده بود.

به او گفته شد دو امتیاز از گواهینامه‌اش کاسته خواهد شد و باید جریمه‌ای بالع بر ۷ دلار (۵۰ یوآن) بپردازد.

این مرد در شبکه اجتماعی ویبو نوشت: "افرادی را دیدم که به خاطر رانندگی و لمس همزمان پای دیگران با شماتت مواجه شده‌اند اما امروز صبح به خاطر لمس صورتم گفتند قوانین را نقض کرده‌ام."

او تصویر دوربین نظارتی را هم که برایش فرستاده شده بود منتشر کرد و گفت برای حل موضوع تلاش می‌کند..

لیو تصویر دوربین نظارتی را هم که برایش فرستاده شده بود منتشر کرد
لیو تصویر دوربین نظارتی را هم که برایش فرستاده شده بود منتشر کرد

روزنامه گلوبال تایمز گفته است مقام‌های این استان جریمه آقای لیو را لغو کرده و به او گفته‌اند که دوربین‌ نظارتی به طور خودکار حرکات راننده را شناسایی کرده و عکس می‌گیرد و برای همین خاطر خاراندن صورت این راننده را به عنوان حرف زدن با موبایل برداشت کرده است.

برخی کاربران اینترنت به شوخی گفته‌اند جای قرار گرفتن دست راننده نشان می‌دهد او قطعا موبایلی در دست داشته است. برخی کاربران هم نگرانی خود را از حجم نظارتی که روی مردم وجود دارد ابراز کرده‌اند.

۱۷۰ میلیون دوربین نظارتی در چین وجود دارد و قرار است تا یک سال دیگر (۲۰۲۰)، ۴۰۰ میلیون دوربین دیگر نصب شود.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.