اینترنت در کوبا خانگی شد
برای نخستین بار شهروندان کوبایی می‌توانند تا از خانه‌های خود به اینترنت وصل شوند. دسترسی به اینترنت در کوبا تا کنون با محدودیت‌هایی مواجه بود.

از چند سال پیش، دولت چند صد هات اسپات اینترنت را در مکان‌های عمومی در دسترس مردم قرار داده بود. بدین ترتیب، مردم تا پیش از این، برای اتصال به اینترنت ناچار بودند به مکان‌های عمومی و پیاده‌روها بروند و با اطلاعات کارت اینترنتی که خریده‌اند، وارد شبکه شوند.

دولت کوبا از چند سال پیش دسترسی به اینترنت را در این کشور توسعه داد.

در سال‌های گذشته در کوبا دسترسی به اینترنت آسان نبود و تلفن‌های همراه خدمات اینترنتی ارائه نمی‌دادند. حتی در هتل‌هایی که توریست‌های خارجی در آن اقامت داشتند، اینترنت با سرعتی کم و با قیمتی گران در دسترس بود.

اکنون دولت کوبا اعلام کرده که زمینه دسترسی همگانی به اینترنت را به طور گسترده‌ فراهم خواهد کرد.

تا پیش از این شهروندان کوبایی می‌توانستند در مکان‌های عمومی به اینترنت دسترسی داشته باشند
تا پیش از این شهروندان کوبایی می‌توانستند در مکان‌های عمومی به اینترنت دسترسی داشته باشند

در حال حاضر اینترنت در این کشور ساعتی یک دلار است.

در هفته‌های گذشته شهروندان کوبایی در شبکه‌های اجتماعی کمپینی با هشتگ کاهش قیمت اینترنت #Bajenlospreciosdeinternet به راه انداخته بودند.

کوبا تحریم طولانی مدت این کشور به وسیله آمریکا را علت ضعف ساختار ارتباطات و سرعت بسیار پایین اینترنت عنوان می‌کند.

نزدیک به یک دهه پیش، این کشور ابراز امیدواری کرده بود با همکاری با ونزوئلا به "وابستگی تاریخی کشورشان به ایالات متحده در زمینه مخابرات" پایان دهد.

از آن پس، ونزوئلا عملیات کابل گذاری زیردریایی برای برقراری ارتباط با کوبا را آغاز کرد و پیش‌بینی می‎‌شد با تکمیل این طرح، سرعت انتقال داده در کوبا ۳۰۰۰ برابر افزایش یابد.

در آن زمان، شانزده درصد مردم کوبا به اینترنت دسترسی داشتند و این کشور کم ترین ضریب نفوذ اینترنت در آمریکای لاتین را داشت.

هر چند پهنای باند کم و هزینه بالا تنها دلایل دسترسی کم مردم کوبا به اینترنت نبود و محدودیت‌های دولتی و نیاز به دریافت مجوز برای استفاده از اینترنت، از دیگر موانع دسترسی آزاد به اینترنت به شمار می‌آمد.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.