مردی یک مادر و پسر ۸ساله‌اش را در فرانکفورت جلوی قطار هل داد
مردی در ایستگاه مرکزی قطار فرانکفورت یک مادر و فرزند را جلوی قطار سریع‌السیر هل داد. پسر ۸ ساله کشته شد. طبق آخرین تحقیقات، این مرد قربانیانش را نمی‌شناخته است. وزیر کشور آلمان قرار است با مسئولان امنیتی دیدار کند.

پسری هشت ساله در ایستگاه مرکزی قطار آلمان به دست مردی جلوی قطار سریع السیر هل داده و کشته شد. به گزارش پلیس در روز دوشنبه ۲۹ ژوئيه (هفتم مرداد)، مرد مظنون در این رابطه دستگیر شده است. این مرد مادر پسر کشته شده را هم جلوی قطار هل داده و تلاش کرده بود تا شخصی دیگر را هم جلوی قطار بیندازد. او سپس فرار کرده اما چند عابر پیاده او را متوقف و دستگیر کرده‌اند تا پلیس بیاید.

تحقیقات اولیه نشان می‌دهند که فرد مظنون حدودا ۴۰ ساله و دارای تابعیت ارتیره است و قربانیانش را نمی‌شناخته است. به گزارش خبرگزاری آلمان، این مرد مقیم سوئيس است.

فرد مظنون هنوز درباره حمله‌هایی که کرده حرف نزده است. به گفته سخنگوی دادستانی آلمان، قرار است فردا سه‌شنبه بازجویی از او صورت گیرد.

به گفته پلیس آلمان، مادر۴۰ ساله که روی ریل پرت شده بوده توانسته خود را نجات دهد. نفر سوم نیز توانسته از دست حمله‌کننده بگریزد.

دادستانی آلمان در حال بررسی ویدیوهایی است که اعمال جرم را نشان می‌دهند و احتمالا در این رابطه پرونده‌ای با اتهام قتل گشوده خواهد شد.

سیاستمداران آلمانی این واقعه را محکوم کردند. هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان، اعلام کرد که مرخصی‌اش را نیمه‌کاره خواهد گذاشت، زیرا «با نظر به جرم‌های سختی که در این اواخر صورت گرفته» می‌خواهد با رؤسای نهادهای امنیتی دیدار و گفت‌وگو کند.

طبق اطلاعاتی که خبرگزاری آلمان دریافت کرده است، گفت‌وگوی یادشده از جمله درباره حمله‌ها و تهدیدها علیه نمایندگان حزب چپ آلمان خواهد بود و نیز تهدید به بمب‌گذاری علیه مساجد و نیز حمله با انگیزه نژادپرستانه علیه یک اریتره‌ای در وشترباخ در ایالت هسن آلمان.

زهوفر گفت که روز سه‌شنبه اطلاعاتی را در اختیار عموم مردم خواهد گذاشت. او همچنین به پلیس فدرال و پلیس جنایی وعده داد که هر گونه حمایتی که ضروری باشد در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

وزیر کشور آلمان اشاره کرد به اینکه «در بخش‌هایی از پهنه همگانی» ارزشگذاری این واقعه شروع شده است. او تاکید کرد که «اما تنها وقتی به طور جدی می‌توان این کار را کرد که دلایل این واقعه روشن شده باشد».

در توییتر برخی از کاربران این واقعه را مرتبط با سیاست پناهجوپذیری آلمان دانسته‌اند.

واقعه ایستگاه مرکزی قطار فرانکفورت یادآور واقعه‌ای مشابه در ایستگاه قطار فورده در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان در هفته گذشته است. در آنجا یک مرد زنی را جلوی یک قطار هل داد و کشت.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.