یک زخمی در حمله مسلحانه به مسجدی در نروژ
پلیس می‌گوید مهاجم که یک مرد جوان سفیدپوست است را بازداشت کرده است.

آن طور که گزارش شده حاضران در مسجد النور در نزدیکی اسلو، پیش از رسیدن پلیس مهاجم را خلع سلاح کرده‌اند.

به گفته پلیس نروژ پس از بازداشت مهاجم، پلیس اقدام به بازرسی محل سکونت این فرد کرده که در آنجا یک جسد یک زن نیز پیدا شده است.

دستیار رییس پلیس به رسانه‌ها گفت که: "این جوان ۲۰ ساله، اهل نروژ و ساکن همان منطقه است".

پلیس در حال حاضر وی را بعنوان مظنون به قتل یکی از اقوامش نیز می‌داند.

به گفته پلیس: "تحقیقات در مورد جسد پیدا شده در خانه مهاجم در حال انجام است و پلیس با آن بعنوان یک مرگ مشکوک برخورد خواهد کرد که با مهاجم نسبت فامیلی نیز داشته است".

یک مرد ۷۵ ساله در جریان این حمله مجروح شده است. مهاجم با جلیقه ضدگلوله و دو تفنگ و یک سلاح کمری وارد مسجد شده بود.

عرفان مشتاق از خادمان مسجد النور در نزدیکی اسلو، پایتخت نروژ، به یک روزنامه محلی گفته: "یکی از اعضای ما در پی تیراندازی مرد سفیدپوست مسلحی که کلاه ایمنی بر سر گذاشته بود و البسه رزمی به تن داشت زخمی شده است."

آقای مشتاق کمی بعد به شبکه تی‌وی۲ نروژ گفته مهاجم دو تفنگ و یک کلت کمری به همراه داشته و پس از شکستن در شیشه‌ای ورودی به صحن مسجد راه یافته و شروع به تیراندازی کرده است.

او افزوده مهاجم که جلیقه ضدگلوله به تن داشته پیش از رسیدن ماموران پلیس توسط حاضران در مسجد به زمین زده شده و نتوانسته به حمله خود ادامه دهد.

پلیس اسلو در توییتر ضمن تایید حمله نوشته: "یک نفر گلوله خورده که میزان جدی بودن جراحات او معلوم نیست. یک مظنون هم بازداشت شده است."

پلیس گفته به نظر می‌آید مظنون به تنهایی این عمل را انجام داده است.

پلیس به شبکه ان‌آر‌کی نروژ گفته چند اسلحه در داخل مسجد که در شهر باروم واقع شده کشف شده است.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، این مسجد پس از کشتار نیوزیلند که طی آن ۵۱ نفر در حمله به دو مسجد کشته شدند، تدابیر امنیتی بیشتری ترتیب داده بود.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.