فعالان محیط زیست آلمان راه قطار کارخانه خودروسازی فولکس واگن را بستند
فعالان محیط‌زیستی در آلمان با قفل و زنجیر کردن خود به ریل آهن مانع از عبور قطار حاوی خودروهای تولید در کاخانجات فولکس واگن شدند.

آنها قطار را مجبور کردند روی پلی در نزدیکی شهر ولفسبورگ توقف کند. آنها در پلاکاردی که از پل آویزان کرده بودند نوشته بودند قصدشان جلب توجه همگان به پدیده گرمایش زمین و بی‌توجهی دنیای سرمایه‌داری به عواقب رو به تشدید آنست.

پلیس برای بریدن قفل و زنجیرها و باز کردن راه قطار ساعت‌ها وقت تلف کرد.

Environmentalists block railway tracks and stop a train loaded with new Volkswagen cars that has left the Volkswagen plant in Wolfsburg, northern Germany, on August 13, 2019

روی پلاکاردی که از پل محل توقف قطار آویزان شده بود نوشته شده بود: "قصد من این است که تو را بهراسانم و وادارت کنم که برای برچیدن 'کارپیتالیسم' بپا خیزی!"

معترضان با ترکیب دو واژه خودرو و نظام‌سرمایه‌داری اصطلاح 'کارپیتالیسم 'را ابداع کرده‌اند که اشاره به تولید دی اکسید کربن از طریق سوخت‌های فسیلی دارد و همچنین کنایه‌ای است به نفوذ و قدرت صنایع خودروسازی که به عقیده معترضان در جهت "متوقف یا به تاخیر انداختن" برنامه‌های مقابله با گرمایش زمین عمل می‌کند.

Environmentalists block railway tracks and stop a train loaded with new Volkswagen cars that has left the Volkswagen plant in Wolfsburg, northern Germany, on August 13, 2019
A police officer tries to break the chains of an activist during a blockade of a rail track in Wolfsburg, Germany, 13 August 2019

همزمان، چند فعال دیگر به سراغ کره فولادی مشهور شهر ولفسبورگ که در ورودی مرکز گردشگری کارخانجات فولکس‌واگن نصب شده رفتند و با زنجیر کردن خود به این سازه آهنی سعی کردند توجه مردم را به تقاضای خود که "جدیت بیشتر برای مقابله با گرمایش کره زمین" بود جلب کنند.

Activists occupy the globe in the lobby of the Volkswagen Autostadt in Wolfsburg, Germany, 13 August 2019

هر دو تجمع و اقدام اعتراضی به طور صلح‌آمیز برگزار شد و هیچ کس در جریان آنها آسیب ندید.

دیوید نیسیر، یکی از رهبران گروه محیط زیستی اکتیون آتوفری (جنبش دنیای عاری از خودرو) به یک روزنامه محلی در ولفسبورگ گفته معترضان فولکس‌واگن را به عنوان هدف اصلی اعتراض خود قرار نداده بودند بلکه خودروسازان و خودروگرایی را مد نظر داشته‌اند.

او گفته کارخانجات فولکس واگن و شهر ولفسبورگ را به این علت انتخاب کرده‌اند که نماد صنعت خودروسازی است.

Activists occupy the globe in the lobby of the Volkswagen Autostadt in Wolfsburg, Germany, 13 August 2019

این گروه به دنبال تحقق اهدافی چون: اختصاص محدوده‌هایی در شهرها که تردد با خودرو در آنجا ممنوع است و حمایت از گسترش وسائط نقلیه عمومی سبز و دوستدار محیط‌زیست است.

این گروه دولت آنگلا مرکل را متهم می‌کند که در وضع و اجرای سیاست‌های حامی محیط‌زیست ناکام مانده است.

* حق نشر عکس‌ها به خبرگزاری فرانسه، ای‌اف‌پی و آژانس عکس اروپا، ایی‌پی‌ای تعلق دارد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.