تمساح فیدل کاسترو مرد سوئدی را گاز گرفت
مرد مجروح در حالی مورد حمله قرار گرفت که مشغول سخنرانی برای حاضران بود و دستش را درون آکواریوم تمساح‌ها کرده بود.
یکی از دو کروکودیلی که در دهه ۷۰ میلادی به فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبا تعلق داشتند دست مردی سوئدی را که به داخل محل نگه‌داری آنها در اکواریومی در استکهلم فرو برده بود گاز گرفت به طوری که او برای مداوا راهی بیمارستان شد.

کروکودیلی که او را گاز گرفته یکی از دو تمساحی است که فیدل کاسترو در دهه ۷۰ میلادی به ولادیمیر شاتالوف، فضانورد روس، هدیه کرده بود.

اما آقای شاتالوف بعد از این که کروکودیل‌ها بزرگ‌تر شدند آنها را به باغ‌وحش مسکو اهدا کرد.

یوناس واستروم، مدیر این آکواریوم در استکهلم به یک رسانه محلی گفته تمساح هنگامی حمله کرده که مرد قربانی مشغول سخنرانی برای حاضران بوده و ناغافل دستش را درون سمت ممنوعه دیوار برده بوده است. به گفته او حاضران برای کنترل خون‌ریزی تا زمان رسیدن آمبولانس تلاش کرده‌اند.

به گفته آقای والستروم، این آکواریوم بنا دارد با مرور و بازبینی پروتکل‌های حفاظتی خود از وقوع دوباره چنین واقعه‌ای پیشگیری کند.

"ما چهل سالی است که این کروکودیل‌ها را داریم و تاکنون هرگز چنین اتفاقی نیافتاده بود."

این دو تمساح که یکی "کاسترو" و دیگری "هیلاری" نام دارند در سال ۱۹۷۸ از سوی فیدل کاسترو، رهبر کوبا، به ولادیمیر شاتالوف هدیه شده بودند اما بعد از این که جئه آنها بالغ و بسیار درشت شد آقای شاتالوف آنها را به باغ‌وحش مسکو هدیه کرد.

سپس باغ وحش مسکو در سال ۱۹۸۱ آنها را به این آکواریوم در استکهلم هدیه کرد چرا که در سوئد امکانات مناسب‌تری برای مراقبت از آنها وجود داشت.

چهار سال پیش (۲۰۱۵) آقای والستروم، مدیر آکواریوم استکهلم، شخصا ۱۰ کروکودیل که همگی نوادگان این کاسترو و هیلادری بودند را به جزیره‌ای در کوبا منتقل کرد به این امید که به تکثیر این گونه نادر کمک کند.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.