کارپف قهرمان پیشین شطرنج «ماه‌هاست موفق به کسب روادید آمریکا نمی‌شود»

آن‌طور که یکی از دوستان و دعوت‌کنندگان آناتولی کارپف، قهرمان شطرنج روس، می‌گوید او چند ماه است موفق به کسب روادید ایالات متحده، برای شرکت در یک اردوی تابستانی نشده‌است.

رویترز این خبر را به نقل از مکسیم دلوگی، رئیس «آکادمی شطرنج مکس»، دوست و دعوت‌کننده آقای کارپف، منتشر کرده‌است.

درخواست اولیه کارپف برای روادید غیرمهاجرتی در ماه مارس سال پیش ارائه شده و در این مدت او نتوانسته روادید بگیرد.

آناتولی کارپف، ۶۸ ساله، از نام‌دارترین چهره‌های شطرنج در جهان، از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۵ قهرمان شطرنج جهان بود و از سال ۱۹۹۳ نیز به مدت هفت سال قهرمان شطرنج جهان از نظر «فدراسیون بین‌المللی شطرنج» بود.

مکسیم دلوگی به رویترز گفته کارپف «ناگهان برای مصاحبه به سفارت آمریکا در مسکو فراخوانده شد و از او پرسیده‌اند: آیا می‌روی با قانون‌گذاران در سنا و مجلس نمایندگان حرف بزنی؟ ما باید این موضوع را چک کنیم».

شماری از مقام‌های دفتر کارولاین مالونی، نماینده مجلس نمایندگان، و سناتور چاک شومر، پس از تماس با سفارت آمریکا در مسکو، گفته‌اند درخواست او تحت بررسی قرار داشت.

در نامه‌ای که دفتر روابط عمومی سفارت آمریکا برای خانم مالونی فرستاده شده آمده است که «کارپف به‌زودی از نتیجه نهایی روند بررسی» مطلع خواهد شد.

به گفته مکسیم دلوگی، کارپف هرگز مشکلی برای گرفتن روادید آمریکا نداشت و طی دو سال گذشته نیز در آکادمی او به تدریس به جوان‌ترها و شطرنج‌بازهای تازه‌کار ولی خوش‌آتیه آمریکایی مشغول بوده‌است.

نوئل کلی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در ایمیلی به رویترز گفته قوانین فدرال اجازه نمی‌دهد تا این وزارت‌خانه جزئیات مربوط به درخواست و روند بررسی روادید کارپف را به‌طور علنی در اختیار عموم قرار دهد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.