بازگشایی مدارس فرانسه؛ پرداخت کمک هزینه تحصیلی به سه میلیون خانواده
حدود ۱۲.۴ میلیون دانش‌آموز و ۸۷۱ هزار معلم فرانسوی، روز دوشنبه دوم ماه سپتامبر، سال تحصیلی جدید را در ۶۱ هزار و نهصد مدرسه دولتی و خصوصی فرانسه آغاز کردند.

از این دانش‌آموزان، ۶.۷ میلیون دانش‌آموز ابتدایی، ۳.۴ میلیون دانش‌آموز مقطع راهنمایی (کولژ) و ۲.۳ میلیون دبیرستانی هستند. همچنین بیش از ۲۰۷ هزار کارآموز و بیش از ۲۷۲ هزار دانش‌آموز دبیرستان‌های کشاورزی و بهداشت همراه با دیگر دانش‌آموزان، سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ را آغاز می‌کنند.

امسال بیش از ۴۰۰ هزار دانش‌آموز معلول در مدارس فرانسه تحصیل می‌کنند که دولت برای آنان ۴۵۰۰ مددکار استخدام کرده است.

همچنین دولت فرانسه به خانواده‌های کم‌درآمد که دارای فرزندان محصل هستند، کمک هزینه تحصیلی را در نظر گرفت که دو هفته پیش به حساب بانکی سه میلیون خانواده فرانسوی ریخته شد.

کمک هزینه دولتی واریز شده بستگی به سن دانش‌آموز داشت و بین ۳۶۸ یورو تا ۴۰۲ یورو متغییر بود. این مبلغ در کل نسبت به سال گذشته سه درصد افزایش داشت. این در حالی است که بر اساس تحقیقات صورت گرفته، هزینه هر خانواده برای فرستادن فرزندشان به مدرسه امسال نسبت به سال گذشته نزدیک به چهار درصد کاهش یافته است.

میزان موفقیت دانش‌آموزان فرانسوی برای به دست آوردن دیپلم در سال گذشته تحصیلی ۸۸ درصد بوده است. این در حالی است که ۸۶ درصد کارآموزان فرانسوی نیز توانستند مدرک بگیرند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.