انفجار نزدیک سفارت آمریکا در کابل در بامداد ۱۱ سپتامبر؛ «بدون تلفات جانی»

در اوایل روز ۱۱ سپتامبر، در سالگرد حملات گروه القاعده به ایالات متحده، یک راکت به بخشی از ساختمان سفارت آمریکا در کابل برخورد کرده یا در نزدیکی آن منفجر شده‌است.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس این حمله تلفات جانی برجای نگذاشته‌است.

بنا بر برخی گزارش‌ها در بامداد چهارشنبه از بلندگوهای داخل ساختمان هشدار داده شده که یک انفجار ناشی از برخورد راکت داخل مجتمع رخ داده‌است.

خبرگزاری آلمان به‌نقل از یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده نوشته «می‌توانیم تائید کنیم که انفجاری در نزدیکی ساختمان سفارت در کابل رخ داده است».

این مقام آمریکایی نیز تاکید کرده به پرسنل آسیبی نرسیده‌است.

مقام‌های افغان هنوز واکنشی به واقعه نشان نداده‌اند.

این حمله در ۱۸مین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر رخ می‌دهد، و در عین حال تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که رئیس‌جمهوری آمریکا مذاکرات با گروه طالبان را لغو کرد.

دونالد ترامپ ۱۶ شهریور ماه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت مذاکرات صلح با گروه طالبان را، در پی حمله هفته گذشته آن‌ها در کابل که به کشته‌شدن یک سرباز آمریکایی و ۱۱ تن دیگر انجامید، لغو کرده‌است.

او روز دوشنبه نیز تاکید کرد که در چنین وضعیتی و با ادامه حملات حاضر نیست با آن‌ها مذاکره کند.

همزمان روزنامه دیلی تلگراف گزارش داده پس از توقف مذاکرات، نیروهای آمریکایی با هدف اعمال فشار بیشتر بر این گروه، حملات خود را، از جمله برای کشتن فرمانده طالبان، افزایش خواهند داد.

نزدیک به ۱۴ هزار نیروی آمریکایی در حال حاضر در افغانستان حضور دارند. ترامپ بارها تاکید کرده قصد دارد آن‌ها را در اولین فرصت و هرچه سریع‌تر به آمریکا بازگرداند.

جنگ افغانستان طولانی‌ترین نبردی‌ست که ایالات متحده را درگیر خود کرده‌است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.