سیاست مهاجرتی ترامپ؛ دیوان عالی با محدودیت‌های پناهندگی موافقت کرد
دیوان عالی آمریکا طرح‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور را برای اعمال محدودیت بسیار شدید برای پناهجویانی که قصد پناهندگی در این کشور را دارند، تایید کرده است.

براساس این حکم جدید، کسانی که از طریق یک کشور ثالث وارد آمریکا می‌شوند، باید قبل از ورود به خاک این کشور ابتدا در همان کشور درخواست پناهندگی خود را ارائه دهند.

چالش‌های قضایی علیه این قانون همچنان ادامه دارد، اما تایید آن توسط این دادگاه به معنای اعمال فشار بر اجرای آن است.

عملی شدن این قانون بر ده‌ها هزار مهاجر کشورهای آمریکای مرکزی که از شمال و اغلب با پای پیاده و از طریق مکزیک وارد خاک آمریکا می‌شوند، تاثیر خواهد گذاشت.

دولت ترامپ در ماه ژوئیه (دو ماه پیش) سیاست‌های جدید خود را در مورد پناهجویان اعلام کرد، اما اجرای آن توسط دادگاهی در سانفرانسیسکو فورا متوقف شد.

مقابله با افزایش مهاجرت از جمله شعارهای اصلی دوران انتخاباتی دونالد ترامپ بود. این مسئله همچنین بخش مهمی از فعالیت‌های او را برای انتخابات آتی در سال ۲۰۲۰ تشکیل می‌دهد.

مهاجران

این تغییرات به چه معنایی است؟
این تغییرات بر مهاجران غیرمکزیکی که سعی دارند از طریق مرز جنوبی آمریکا وارد این کشور شوند، تاثیر می‌گذارد.

بیش از ۸۰۰ هزار نفر تا پایان ماه گذشته میلادی (اوت) در مرز جنوب غربی آمریکا بازداشت شده‌اند و از این تعداد نزدیک به ۵۶۰ هزار نفر از کشورهای السالوادور، گواتمالا، هندوراس بودند.

اکثریت این افراد دست کم با یکی از اعضای خانواده خود وارد خاک آمریکا شده بودند.

بسیاری از این افراد از ترس خشونت‌ها و فقر به آمریکا پناه می‌آورند.

این افراد به سمت شمال و از طریق مکزیک سفر کرده تا زمانی که به منطقه مرزی آمریکا می‌رسند.

تاکنون روال این گونه بوده که پس از ورود به خاک آمریکا درخواست پناهندگی می‌کنند. اما تغییرات جدید به معنای آن است که آن‌ها ابتدا باید قبل از رسیدن به آمریکا در اولین کشوری که وارد می‌شوند، درخواست پناهندگی خود را ارائه کنند. در غیر این صورت درخواست آن‌ها به هنگام ورود به خاک آمریکا نادیده گرفته می‌شود.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا که این قانون را به چالش کشیده، گفته است که این قانون به شدت بر شمار افراد واجد صلاحیت برای پناهندگی تاثیر می‌گذارد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.