ایستگاه‌های قطار آلمان امن‌تر می‌شوند
شش هفته پس از آن که یک بیمار روانی پسربچه‌ای را در فرانکفورت به زیر قطار پرت کرد، دولت آلمان و شرکت راه آهن بر سر افزایش گشت‌های امنیتی و ارتقای فناوری دوربین‌های مداربسته و تشخیص چهره در ایستگاه‌ها توافق کردند.

وزیر حمل و نقل آلمان پس از دیدار با وزیر کشور و مدیرکل راه آهن، از توافق بر سر تامین امنیت هر چه بیشتر ایستگاه‌های قطار آلمان خبر داد. قرار است طبق این توافق، تعداد ماموران پلیس و شمار گشت‌های حراستی در ایستگاه‌های مرکزی قطار افزایش یابند. علاوه بر این قرار شده که دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های تشخیص چهره در ایستگاه‌ها بیشتر و مدرن‌تر شوند.

به طور مشخص تصمیم گرفته شده که ۱۳۰۰ مامور پلیس اضافی به گشت‌زنی در ایستگاه‌ها مشغول باشند. مهلت نهایی شدن این طرح، به دلیل نیاز ماموران به آموزش‌های ویژه، سال ۲۰۲۴ تعیین شده است. هورست زهوفر، وزیر کشور اعلام کرده ۱۱۳۰۰ پست کاری جدید تا سال ۲۰۲۵ در اداره پلیس فدرال آلمان ایجاد می‌شود تا در پیشگیری از حملات و سوانح در ایستگاه‌ها مشارکت داشته باشند.

شرکت راه‌آهن آلمان نیز متقابلا بر تعداد نیروهای امنیتی خود در خارج و داخل قطارها خواهد افزود. مدیرکل این شرکت اعلام کرد که سالانه ده میلیون یورو بودجه به منظور تشکیل "نیروی پشتیبانی متحرک" اختصاص خواهد یافت.

وزیر حمل و نقل آلمان اعلام کرده که برای سال آینده ۵۰ میلیون یورو برای فناوری ویدئو و ۲۵۰ میلیون یورو برای ارتقای دستگاههای دیجیتال تشخیص چهره سرمایه‌گذاری خواهد شد. قرار شده همه ایستگاه‌های مرکزی و بزرگ قطار در آلمان تا آخر سال ۲۰۲۴ به آخرین تکنولوژی دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌هایی مجهز شوند که چهره افراد مظنون را در بین جمعیت انبوه تشخیص می‌دهند.

شش هفته پیش، حمله‌ای مرگبار در ایستگاه مرکزی قطار فرانکفورت، جان پسربچه‌ای هشت ساله را گرفت. مردی که بعدا اعلام شد دچار پارانویاست، کوشید این پسر و مادرش را زیر چرخ‌های قطار در حال حرکت بیندازد. مادر جان به در برد اما پسربچه درگذشت.

عامل این حمله، مردی ۴۰ ساله است که سه فرزند دارد. او در صدد بود زن ۷۸ ساله دیگری را هم زیر قطار بیندازد اما موفق نشد.

این واقعه افکار عمومی آلمان را تکان داد. دادستانی فرانکفورت چندی قبل اعلام کرد که متهم به توهم، اسکیزوفرنی و اختلال شخصیتی حاد مبتلاست. او هم اینک در بیمارستان روانی نگاهداری می‌شود.

این فرد در سوئیس نیز پرونده داشت و پلیس این کشور در تعقیب او بود. هنوز مشخص نیست مرد مظنون چگونه خود را از شهر بازل سوئیس به فرانکفورت رسانده بود.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.