۱۴هزار راس گوسفند بر اثر واژگونی یک کشتی در رومانی غرق شدند

بر اثر واژگونی یک کشتی در نزدیکی بندر میدیا در آب‌های دریای سیاه حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ راس گوسفند غرق شدند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره این کشتی به نام «کوئین هیند» روز یکشنبه سوم آذر به فاصله کوتاهی پس از ترک بندر میدیا دچار سانحه و واژگون شد. هنوز دلیل این حادثه مشخص نشده است.

امدادگران فقط توانستند ۳۳ گوسفند را نجات دهند. به گفته سخنگوی واحدهای امداد تمامی ۲۲ خدمه کشتی که شهروندان سوریه و لبنان هستند نجات یافته‌اند.

به گزارش روزنامه رومانیایی «دیجی ۲۴»، میزان خسارت این حادثه حدود ۷۰۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود. اتحادیه دامپروران و صادرکنندگان دام رومانی خواستار انجام تحقیقات سریع در مورد این حادثه شده است.

یک نهاد بین المللی طرفدار حقوق حیوانات ادعا کرد که بار این کشتی بیش از حد مجاز بوده و نهادهای مسئول از سال گذشته می‌دانستند که موتور کشتی «کوئین هیند» نقص فنی دارد.

رومانی یکی از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا و پس از بریتانیا و اسپانیا سومین صادرکننده گوسفند در این اتحادیه است. طرفداران حقوق حیوانات از مدت‌ها پیش از وضعیت بد حمل و نقل گوسفند بوسیله کشتی‌ها در بندر میدیا انتقاد کرده‌اند.

در ماه ژوئیه کمیسر سلامت و ایمنی مواد غذایی در اتحادیه اروپا به خاطر نگرانی در مورد وضعیت بد حمل و نقل خواستار توقف صادرات ۷۰ هزار راس گوسفند به کشورهای حاشیه خلیج فارس شد. او از اتحادیه اروپا خواسته است تا در مورد عملکرد رومانی در این زمینه تحقیق کند.

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.