قتل مسعود مولوی؛ پلیس ترکیه پنج مظنون را بازداشت کرد
پلیس ترکیه می‌‎گوید پنج نفر را در ارتباط با قتل مسعود مولوی در استانبول بازداشت کرده است.

آقای مولوی دو هفته پیش در استانبول کشته شد.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، دوشنبه سوم آذر بدون نام بردن از مقتول گفته بود "ایشان به عنوان یک فرد ایرانی مورد توجه وزارت خارجه است و منتظر گزارش نهادهای امنیتی ترکیه هستیم اما در خصوص علت [کشته شدن او] نمی‌توانم اظهارنظر کنم".

برخی رسانه‌های ترکیه ادعا کرده بودند که آقای مولوی، عضو پیشین سازمان اطلاعاتی ایران بوده است.

از او تصاویر فراوانی در کنار اشخاص مشهور، از جمله سیاستمداران ارشد ایرانی وجود دارد.

خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه با اعلام این خبر نوشت "واحد امنیتی پلیس استانبول و شعبه محلی سازمان امنیت ملی ترکیه (میت) یک عملیات مشترک را در این زمینه آغاز کرده‌اند".

گفته می‌شود یک نفر از بازداشتی‌ها متهم به قتل است و چهار نفر دیگر هم مظنون هستند که در فراهم کردن اسلحه و معاونت در قتل در دست داشته‌اند.

گمان می‌رود مسعود مولوی، مدیر کانال افشاگر "جعبه سیاه" در تلگرام بوده است که مطالب زیادی علیه "بیت" رهبر جمهوری اسلامی و فساد در حکومت ایران منتشر می‌کرده است.

حساب توییتری مسعود مولوی و کانال "جعبه سیاه" در تلگرام تا روز حمله به وی فعال بوده اما پس از ترور این شهروند ایرانی دیگر مطلبی در این کانال‌ها منتشر نشده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.