پاپ در نطق شب کریسمس: خداوند همه انسان ها 'حتی بدترین ما' را دوست دارد
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان، در سخنرانی شب کریسمس خود گفته است که خداوند همه انسان ها "حتی بدترین ما" را دوست دارد.

پاپ عصر سه شنبه (۲۴ دسامبر) در مراسم عشای ربانی شب کریسمس در کلیسای سن پیترو (پیتر مقدس) در واتیکان گفت: "شما شاید نظرات اشتباهی داشته باشید، شما شاید حسابی خرابکاری کرده باشید... اما خداوند همچنان شما را دوست دارد."

خبرنگار بی بی سی می گوید که این اظهارات پاپ می تواند توسط ناظران اشاره ای به رسوایی های اخیر در کلیسای کاتولیک از جمله رسوایی جنسی تعبیر شود.

پاپ فرانسیس در روز کریسمس (چهارشنبه ۲۵ دسامبر) هم از بالکن کلیسای سن پیترو پیام خود "برای شهر و برای جهان" را قرائت خواهد کرد.

هفته گذشته پاپ فرانسیس در قواعد "رازداری مرتبط با پاپ اعظم" - که به پنهانکاری های طولانی مدت درباره موارد گسترده آزار جنسی کودکان در کلیسای کاتولیک منجر شده بود - تغییرات زیادی ایجاد کرد.

به این ترتیب، مقامات کلیسا از این به بعد نباید درباره کسانی که چنین آزارهایی ها را گزارش می کنند یا مدعی قربانی بودن هستند، مانند گذشته پنهانکاری کنند.

پاپ فرانسیس همچنین با تجدید نظر در تعریف واتیکان از پورنوگرافی کودکان، سن کودک بودن را از زیر ۱۴ سال به زیر ۱۸ سال، افزایش داد.

در مراسم عشای ربانی شب کریسمس در واتیکان، کودکانی از ونزوئلا، عراق و اوگاندا هم شرکت داشتند.

مارک لوئن، خبرنگار بی بی سی در رم، می گوید که حضور این کودکان پیام آشکاری درباره اولویت های پاپ فرانسیس است که معمولا در گذشته بر مسائلی نظیر فقر و مهاجران تمرکز کرده بود.

پاپ سال گذشته در سخنرانی شب کریسمس خود از مردم کشورهای توسعه یافته خواسته بود که زندگی ساده تر و کمتر مادی را در پیش بگیرند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.