شمار حملات جمعی با سلاح گرم در آمریکا در «بالاترین سطح» از زمان ثبت داده‌ها

تحقیقات تازه نشان می‌دهد که موارد کشتار جمعی شهروندان با سلاح گرم در ایالات متحده، در سال ۲۰۱۹ میلادی به بالاترین رقم از دهه ۱۹۷۰ تا کنون، یعنی از زمان تحقیقات و سپس ثبت آمار در این زمینه، رسیده‌است.

داده‌هایی که توسط خبرگزاری اسوشیتدپرس، یو‌اس‌ای تودی، و دانشگاه نورث‌ایسترن، ارزیابی و منتشر شده‌اند، حاکی‌ست ۴۱ مورد حمله مرگبار گروهی به شهروندان در سالی رو به پایان انجام شده‌است.

به گفته پژوهشگران برخی از این حملات از جمله در ال‌پاسو، دیتون و مناطق دیگر آمریکا توجه رسانه‌های سراسری را نیز به خود جلب کردند، اما بسیاری دیگر چندان در کانون خبررسانی و توجه قرار نگرفتند.

تحقیقات اسوشیتدپرس، یو‌اس‌ای تودی، و دانشگاه نورث‌ایسترن نشان می‌دهد که اکثر حملات توسط یا بین افرادی انجام شده که همدیگر را می‌شناختند؛ برای نمونه در جریان اختلافات خانوادگی، خشونت‌های تبه‌کاران یا خشونت‌های مربوط به مواد مخدر، و یا افرادی که از همکاران و محیط کار خود خشمگین شده بودند.

در بسیاری از موارد هنوز مشخص نیست چه عاملی مهاجم را به انجام حمله واداشته است.

شمار افرادی که در مجموع ۴۱ مورد حمله در سال ۲۰۱۹ جان باخته‌اند ۲۱۱ تن است که البته از نظر شمار کشته‌شدگان کم‌تر از سال ۲۰۱۷ است.

در سال ۲۰۱۷ در مجموع ۲۲۴ شهروند جان خود را در کشتار جمعی با سلاح گرم از دست دادند؛ البته در آن سال مرگبارترین حمله و کشتار جمعی در تاریخ معاصر آمریکا رخ داد و ۵۸ تن در جریان تیراندازی یک مهاجم کشته شدند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.