استفاده فناوری تشخیص چهره برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا

در حالی که شیوع ویرس مرگبار کرونا همچنان در حال گسترش است، یک مرد چینی که پس از شیوع این ویروس به اووهان سفر کرده بود، توسط فناوری تشخیص چهره شناسایی شد.

در حالی که شیوع ویرس مرگبار کرونا همچنان در حال گسترش است، یک مرد چینی که پس از شیوع این ویروس به اووهان سفر کرده بود، توسط فناوری تشخیص چهره شناسایی شد.

آمار قربانیان ویروس کرونا از مرز ۷۲۰ نفر گذشت و این ویروس مرگبار همچنان در حال گسترش است.

از آن‌جا که محققان هنوز موفق به ساخت واکسن ویروس کرونا نشده اند، طبق توصیه سازمان جهانی بهداشت، شناسایی به موقع افراد مبتلا به این ویروس و در قرنطینه قراردادن‌ آن‌ها در حال حاضر تنها راه برای کنترل و جلوگیری از همه‌گیری این ویروس عنوان شده است.

با این حال، برخی از افراد مبتلا به کرونا ویروس در چین با مقامات بهداشتی این کشور همکاری ننموده و از معرفی کردن خود خوداری می‌کنند. حال پلیس چین گفته است که برای شناسایی این بیماران از فناوری تشخیص چهره استفاده می‌کند.

بر اساس خبرگزاری فرانسه، یک مرد چینی مبتلا به ویروس کرونا با استفاده از این فناوری شب گذشته شناسایی شد.

این مرد چینی پس از سفر به اووهان و شیوع ویروس کرونا بدون این‌که به کسی بگوید خود را در قرنطینه قرار داده و با مقامات بهداشتی کشور نیز تماس نگرفته بود.

پلیس چین این مرد مبتلا به کرونا ویروس را در منزل خودش نیمه شب گذشته با استفاده از فناوری‌های "هوشمند" که بانک اطلاعاتی داده‌های مسافران شناسایی کرد.

با گسترش ویروس کرونا در چین، نگرانی مقامات این کشور نیز افرایش یافته است. بر اساس آخرین آمار، بیش از ۳۰ هزار نفر در چین با این ویروس آلوده شده اند.

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.