آلمان خود را برای مقابله با طوفان شدید "زابینه" آماده می‌کند

طوفان شدید "زابینه" به آلمان نزدیک می‌شود. انتظار می‌رود که در برنامه پرواز هواپیماها اختلال ایجاد شود. دیدار بوندس‌لیگا بین مونشن‌گلادباخ و کلن لغو شده است. احتمال تعطیلی مدارس و مهد کودک‌ها در برخی نقاط مطرح شده است.

مسئولان کشور آلمان برای رویارویی با طوفان "زابینه" خود را آماده می‌کنند. نخستین وزش‌های شدید باد در مناطق غربی و شمال غرب آلمان مشاهده شده است. از همین رو، مسئولان تمهیداتی برای جلوگیری از پیامدهای ناشی از طوفان پیش بینی کرده‌اند.

سایت "تاگش‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان با انتشار گزارشی به تمهیدات مسئولان دولتی آلمان برای مقابله با طوفان "زابینه" پرداخته است.

دیدار بین دو تیم فوتبال مونشن‌گلادباخ و کلن که برای روز یکشنبه ۲۰ بهمن (نهم فوریه) در چارچوب دیدارهای بوندس‌لیگا پیش بینی شده بود، لغو شده است. مسئولان گفته‌اند که نگران بازگشت امن هواداران این دو تیم پس از برگزاری این دیدار بوده‌اند.

طوفان "زابینه"

گفته می‌شود که در برنامه حمل و نقل شهری اختلال‌های به وجود آمده است. شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا نیز از مسافران خواسته است پیش از رفتن به فرودگاه، برنامه‌های پرواز را با دقت دنبال کنند. احتمال لغو بسیاری از پروازها می‌رود.

طوفان "زابینه" از شمال آلمان به سوی مناطق مرکزی این کشور در حرکت است. نقطه اوج این طوفان در ساعات شبانه یکشنبه نهم فوریه به دوشنبه دهم فوریه فرا خواهد رسید. این طوفان در ساعات سحرگاهی روز دوشنبه ۱۰ فوریه به جنوب آلمان می‌رسد.

East Sussex Sturm Ciara

پیش بینی شده است که طوفان "زابینه" با رگبارهای شدید و رعد و برق توام باشد. طوفان "زابینه" یک طوفان زمستانی است که به طور میانگین هر دو سال یک بار در بخش‌هایی از اروپا و به‌ویژه آلمان وزیدن می‌گیرد.

بر اساس پیش بینی اداره هواشناسی آلمان، شدت طوفان "زابینه" به حد طوفان "کریل" در سال ۲۰۰۷ یا طوفان "لوتار" در سال ۱۹۹۹ نخواهد رسید.

راه‌آهن آلمان اعلام کرده است که برنامه حرکت بسیاری از قطارها لغو شده است. به‌ویژه در نقاط ساحلی به‌ویژه در مناطق شمال و شمال‌غربی آلمان احتمال وزش شدیدتر طوفان وجود دارد.

Sturmtief Sabine - Brocken

در این بین احتمال تعطیلی مدارس و مهدکودک‌ها در بسیاری از شهرهای آلمان روز دوشنبه می‌رود. بسیاری از مراکز امدادی و همچنین اداره راه‌آهن آلمان خطوط تلفنی ویژه برای اطلاع‌رسانی و همچنین رسیدگی به پیامدهای ناشی از طوفان "زابینه" راه‌اندازی کرده‌اند.

لازم به یادآوری است که پیامدهای احتمالی طوفان "زابینه" تنها به آلمان محدود نمی‌شود و احتمال لغو پروازها در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز جدی است.

طوفان "زابینه" گرچه در کشورهای هلند، بلژیک و انگلستان با نام "سیرآ" می‌وزد، اما پیامدهای آن مشابه آن چیزی است که مردم در بخش‌هایی از آلمان شاهد آن هستند.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.