سازمان بهداشت جهانی خواستار توضیح چین در مورد روش تشخیص ابتلای به کرونا شد
سازمان بهداشت جهانی خواستار "توضیحات بیشتر" دولت چین در مورد هرگونه تغییری در نحوه تشخیص و تایید ابتلای به ویروس کرونا شده است.

روز گذشته مقامات محلی استان هوبی اعلام کردند که شمار کسانی که ابتلای آنها به ویروس کرونا تایید شده به شدت افزایش یافته است. نخستین مورد ابتلای به کرونا از شهر ووهان مرکز این استان گزارش شد و تاکنون بیشترین تعداد مبتلایان و تلفات این بیماری در چین مربوط به همین استان است.

درخواست سازمان بهداشت جهانی پس از آن تسلیم چین شد که مقامات محلی در استان هوبی گفتند که روش جدیدی را برای تشخیص مبتلایان به کار می‌برند. در این روش، بروز نشانه های بیماری و اسکن بیمار برای تایید ابتلای او کافی تلقی می شود و پزشکان منتظر تشخیص آزمایشگاهی نمی مانند.

روز گذشته و با انتشار آمار جدید حاکی از افزایش شمار مبتلایان، دبیر شعبه حزب کمونیست در هوبی از سمت خود برکنار شد. دبیر جدید حزب تعهد کرده است که از گسترش بیماری جلوگیری خواهد کرد. او در عین حال گفته است که وضعیت "کاملا وخیم" است.

طبق آماری که روز گذشته منتشر شد، تلفات این بیماری در هوبی به ۲۴۲ نفر رسید که بالاترین رقم تا کنون بوده است. همچنین گفته شد که تعداد موارد جدید ابتلا به ۱۴ هزار و ۸۴۰ نفر رسیده که حاکی از جهش قابل توجهی در این آمار است.

پیشتر، آماری که مقامات محلی منتشر کرده بودند حاکی از تثبیت روند ابتلای به این ویروس و تلفات آن بود.

تاکنون تعداد قربانیان کرونا از مرز ۱۳۵۰ نفر فراتر رفته و شمار مبتلایان تقریبا به ۶۰ هزار نفر رسیده است.

تا به امروز مرگ دو نفر در خارج از چین گزارش شده و به گفته سازمان بهداشت جهانی، شمار موارد تایید شده ابتلای به این بیماری در خارج از چین به ۴۴۱ نفر رسیده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.