مرگ ۶ نفر در فروریختن هتل قرنطینه افراد مشکوک به کرونا در چین
با فروریختن هتل قرنطینه افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در شهر کوانژو در چین تا این لحظه حداقل ۶ نفر کشته و ۲۸ نفر مفقود شده‌اند.

نیروهای امدادی همچنان در حال تلاش برای یافتن افراد در این ساختمان پنج طبقه هستند.

به گفته مقام‌های محلی حداقل ۷۱ نفر زیر آوار هتل شینجیا مانده بودند که ۳۸ نفر آنها بیرون کشیده شده‌اند.

این هتل حدود ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی فروریخت و هنوز مشخص نیست این اتفاق به چه دلیل افتاده است.

فروریختن هتل قرنطینه افراد مشکوک به کرونا در چین

تصاویر ویدئویی امدادگران را درحال جستجو میان آوار ساختمان در استان جنوبی فوجیان نشان می دهد.

رسانه های دولتی چین گزارش می دهند که از این هتل برای نظارت بر کسانی استفاده می شد که با بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در تماس بوده اند.

بنابه گزارش ها این هتل در سال ۲۰۱۸ باز شد و ۸۰ اتاق داشت.

یک زن به وبسایت "پکن نیوز" گفت که بستگانش از جمله خواهرش در این هتل در قرنطینه بودند: "نمی توانم با آنها تماس بگیرم، به تلفن شان جواب نمی دهند."

فروریختن هتل قرنطینه افراد مشکوک به کرونا در چین

"من خودم (در هتل دیگری) در قرنطینه هستم و خیلی نگرانم، نمی دانم چکار کنم. آنها سالم بودند، هر روز دمای بدنشان را اندازه می گرفتند، و تست ها نشان داد همه چیز نرمال است."

آمار ابتلا در استان فوجیان تا جمعه ۲۹۶ مورد بود، اما نزدیک به ۱۱ هزار نفر تحت نظر هستند چون با افراد آلوده تماس داشته اند.

سازمان بهداشت جهانی می گویند بیش از ۱۰۱ هزار نفر در جهان اکنون به ویروس جدید کرونا مبتلا هستند.

بیش از سه هزار نفر در اثر این بیماری که باعث مشکلات تنفسی می شود درگذشته اند که بیشتر آنها مربوط به استان هوبی چین است، جایی که بیماری ابتدا شیوع پیدا کرد..

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.