نشانه‌های مثبت در چین درباره مهار شیوع کرونا

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه در گزارشی به «نشانه‌های پیشرفت چین در مقابله با ویروس» پرداخته است.

بر پایه این گزارش، برخی از بیمارستان‌ها و مراکز موقتی که برای مقابله با کرونای جدید برپا شده بود تعطیل شده، شماری از مدارس باز شده و کارمندان پارک «دیزنی» شانگهای دوشنبه به سر کار رفتند.

تعداد موارد جدید ابتلا در روزهای اخیر سیری نزولی داشته که به نوشته خبرگزاری فرانسه، نشان از مؤثر بودن اقداماتی مانند قرنطینه دارد.

روز دوشنبه شمار موارد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ نفر در کل چین اعلام شد که کمترین افزایش را در این مدت نشان می‌دهد.

تقریباً تمامی ۴۰ مورد جدید و همچنین ۲۲ نفری که در یک روز اخیر جان باختند در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی و کانون اصلی شیوع کرونا، بودند.

یک مقام ارشد دولت چین هفته گذشته تلویحا گفت که قرنطینه استان هوبئی با ۵۶ میلیون جمعیت بزودی پایان می‌یابد و محدودیت‌های مسافرتی به این استان برداشته خواهد شد.

در شهر ووهان از ۱۶ بیمارستان صحرایی که در ماه‌های اخیر برپا شده بودند ۱۴ مرکز برچیده شده و تعطیلی نهادهای عمومی از جمله مدارس نیز روز دوشنبه به پایان رسید.

پارک معروف دیزنی در شانگهای نیز با اینکه همچنان تعطیل است اما روز دوشنبه از هزاران کارمند خود خواست به سر کار بروند.

با این حال خبرگزاری فرانسه به وضعیت برخی استان‌های چین اشاره کرده که همچنان مراکز عمومی را بسته نگاه داشته‌اند.

ویروس کرونای جدید در چین نزدیک به ۸۱هزار نفر را آلوده کرد و تا صبح دوشنبه ۳۱۱۹ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.