رئیس جدید دفتر ترامپ خود را قرنطینه کرد

با مثبت اعلام شدن آزمایش کرونای یکی از حاضران در کنفرانس «سی‌پَک» در آمریکا، چند تن از اعضای کنگره ایالات متحده که در این کنفرانس حضور داشتند در اقدامی احتیاطی خود را قرنطینه کرده‌اند.

در تازه‌ترین مورد مارک مدوز، عضو مجلس نمایندگان که اخیرا به ریاست کارمندان کاخ سفید منصوب شد، اعلام کرد به مدت دو هفته خود را قرنطینه می‌کند.

رئیس دفتر آقای مدوز در توئیتی اعلام کرد نتیجه آزمایش اولیه او منفی بوده، اما به او توصیه شده بهتر است به مدت ۱۴ روز، یعنی تا روز چهارشنبه، در قرنطینه بماند.

خبر انتصاب مارک مدوز به ریاست کارمندان کاخ سفید را چند روز پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد و قرار بود کار او در این مقام به‌زودی آغاز شود.

کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران معروف به سی‌پک (CPAC) حدود دو هفته پیش به مدت چهار روز در ایالت مریلند برگزار شد و شماری از مقام‌های سیاسی و اعضای کنگره آمریکا نیز در آن حضور یافتند.

به گفته دفتر پزشکی کنگره، فرد مبتلا به کووید ۱۹ که در کنفرانس شرکت داشته، درباره دیدارها و تماس‌هایش اطلاعات لازم را ارائه کرده و از این رو، شامگاه یک‌شنبه در تماس با برخی اعضای کنگره توصیه‌هایی به آنان ارائه شد.

در روزهای اخیر دست‌کم دو عضو کنگره، تد کروز و پال گوسار، اعلام کردند با وجود منفی بودن آزمایش‌های اولیه‌شان، داوطلبانه خود را قرنطینه کرده‌اند.

دونالد ترامپ و معاونش، مایک پنس، نیز در این کنفرانس سخنرانی کردند اما کاخ سفید اعلام کرده هیچ نشانه‌ای در دست نیست که این دو در مجاورت فرد مبتلا بوده باشند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.