بیل کلینتون: رابطه‌ام با مونیکا لوینسکی برای 'کمک به اضطرابم بود'
بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفته است دلیل رابطه‌اش با مونیکا لوینسکی اداره کردن استرس و اضطراب‌هایش بوده است.

او این ادعا را در مجموعه مستندی به نام "هیلاری" مطرح کرده است که زندگی هیلاری کلینتون، نامزد ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶، را بررسی می‌کند.

بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸ به خاطر دروغ گفتن در مورد رابطه با خانم لوینسکی استیضاح شد، اما مجلس سنا رای به برائت او صادر کرد.

خانم لوینسکی هنگام این رابطه کارآموز ۲۲ ساله کاخ سفید بود.

آقای کلینتون به سازندگان این مجموعه گفت: "کاری که من کردم بد بود. اما نیتم این نبود که احمقانه‌ترین کاری را بکنم که می‌توانم انجام دهم."

"زندگی همه با فشار و ناراحتی و اشتباه همراه است، ترس و چیزهای دیگر. چه کارها که برای مدیریت اضطرابم نکردم."

رابطه او با خانم لوینسکی یکی از خبرهای مهم سال‌های پایانی دهه ۱۹۹۰ بود. او در ابتدا وجود چنین رابطه‌ای را تکذیب کرده بود اما بعد به وجود "تماس نزدیک نامناسب فیزیکی" اقرار کرد.

واکنش اولیه آقای کلینتون به گزارش‌های رسانه‌ای در سال ۱۹۹۸ - "من با آن زن رابطه جنسی نداشتم" - حالا به یکی از به‌یادماندنی‌ترین نقل‌قول‌های سیاسی آمریکا تبدیل شده است.

خانم لوینسکی همچنان عقیده دارد که رابطه‌اش با بیل کلینتون از سر رضایت کامل بوده است، اما می‌گوید که این رابطه، "سوء استفاده بزرگی از قدرت" بود.

او در سال ۲۰۱۴ به مجله ونیتی فر گفت "بدرفتاری‌ها بعد از واقعه شروع شد، وقتی که من را برای حفظ جایگاه قدرتمند او قربانی کردند."

او گفت در آن زمان "درک محدودی از پیامدها" داشت و هر روز بابت آن رابطه خود را سرزنش می‌کند.

آقای کلینتون در این مستند می‌گوید که بابت تاثیر شگرف این رابطه بر زندگی خانم لوینسکی "ناراحت" است.

مونیکا لوینسکی رابطه بیل کلینتون با او را مصداق بارزی از
مونیکا لوینسکی رابطه بیل کلینتون با او را مصداق بارزی از "سوء استفاده از قدرت" از سوی رئیس‌جمهوری وقت آمریکا تلقی می‌کند

به گفته او "در این سال‌ها دوست داشتم ببینم که به زندگی عادی برگشته است، اما تعریف زندگی عادی هم مهم است."

خانم کلینتون هم در این مستند از تاثیر مخرب این رابطه بر زندگیش می‌گوید: "درد و رنجش برای من خیلی شخصی بود. باورم نمی‌شد که به من دروغ گفته بود. واقعا ناگوار بود و به او گفتم که اگر قرار است عمومی شود باید به دخترمان چلسی بگوید."

او توضیح می‌دهد که بعد از پخش خبر این رابطه "حتی نمی‌خواستم با او روبه‌رو شوم."

"تصمیم من این بود که با همسرم بمانم. فکر می‌کنم نظر بعضی‌ها این بود که تصمیم درستی گرفته‌ام و نظر بعضی‌ها هم این بود که تصمیم غلطی گرفته‌ام."

آقای کلینتون به سازندگان این مجموعه گفته است که حرف زدن با دخترش چلسی در این باره کاری واقعا "وحشتناک" بود.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.