ویروس کرونا؛ کنترل سلامت مسافران، فرودگاههای آمریکا را به آشفتگی کشاند
آمریکا محدودیت های شدیدی را برای کنترل وضعیت سلامت مسافرانی که وارد این کشور می شوند به مورد اجرا گذاشته است
فرودگاههای آمریکا به دلیل اجرای تدابیر جدید برای کنترل سلامت مسافرانی که از اروپا باز می‌گردند دچار شلوغی و آشفتگی شده است؛ مسافران مجبورند ساعت‌ها برای کنترل وضعیت سلامت درصف‌های طولانی بایستند.

مردم تصاویر و ویدیوهایی از مسافرانی که در صف‌های طولانی در انتظار هستند را در توییتر به اشتراک گذاشته‌اند. براساس گزارشها از مسافران سوالاتی درباره سوابق پزشکی آن‌ها شده و برای علائم ویروس کرونا چک می‌شوند.

برخی از کارشناسان بهداشت عمومی گفته‌اند که انتظار مسافران در ترمینال‌های شلوغ بطور بالقوه منجر به افزایش شمار بیشتر افراد آلوده به ویروس کرونا می‌شود.

همزمان خطوط هوایی آمریکا به دلیل همه گیری ویروس کرونا، ۷۵ درصد از پروازهای بین‌المللی خود را کاهش داده‌اند. قرار است بزرگترین شرکت هوایی آمریکا از فردا (دوشنبه ۱۶ مارس) کاهش پروازهای خود را به مورد اجرا بگذارد که این به معنای زمین‌گیر شدن حدود ۱۳۵ هواپیما است.

خطوط هوایی آمریکا همچنین قصد دارند که نزدیک به یک سوم از پروازهای داخلی خود را هم کاهش دهند.

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا گفته که دولت و کنگره برای حمایت از صنعت هوایی و کشتیرانی همکاری خواهند کرد.

روز گذشته مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، گفت که ممنوعیت سفر از اروپا به آمریکا، بریتانیا و ایرلند را هم شامل خواهد شد. این دو کشور پیش تر از این ممنوعیت مستثنی شده بودند.

در آمریکا بیش از ۲۷۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا تایید شده و تاکنون ۵۴ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

روز جمعه ( ۱۳ مارس) دونالد ترامپ، رئیس جمهور وضعیت اضطراری در کشور اعلام کرد و ۵۰ میلیارد دلار برای مقابله با گستردگی ویروس کرونا اختصاص داد.

تحولات در برخی دیگر از کشورها:

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.