ویروس کرونا؛ ابتکار یک سوپرمارکت برای مشتریان سالمند

یکی از شعبه های سوپرمارکت زنجیره‌ای "آیسلند" در ایرلند شمالی قرار است یک ساعت زودتر باز کند تا سالمندان بتوانند در خلوت و به دور از ازدحام سایر مشتریان برای خرید بیش‌ از اندازه، اقلام مورد نیاز خود را بخرند.

اداره مرکزی فروشگاه‌های زنجیره‌ای آیسلند گفته است انجام چنین کاری سیاست کلی آن نیست اما دست شعبه ها را باز گذاشته است که بر حسب نیاز مشتریان خود اقدامات لازم را انجام دهند.

حالا یک فروشگاه آیسلند در مرکز خرید "کندی" در غرب بلفاست تصمیم گرفته است که از سه‌شنبه، هشت تا ۹ صبح را به خرید سالمندان اختصاص دهد.

در چند روز گذشته بسیاری از فروشگاه‌های بریتانیا و کشورهای دیگر با کمبود بعضی از اقلام مواجه شده‌اند به دلیل اینکه با شیوع ویروس کرونا و احتمال قرنطینه شدن شهرها،‌ بسیاری از شهروندان از ترس اینکه مواد غذایی و کالاهای مورد نیازشان تمام شود، دست به خریدهای فله‌ای زده‌اند.

با بالا رفتن تقاضا برای کالاهایی مانند دستمال توالت، دستمال کاغذی، ژل‌های ضدعفونی کننده دست، پاستا، کنسروهای سبزیجات و سبزیجات یخ‌زده قفسه‌های فروشگاه‌ها خالی شده‌اند.

سوپرمارکت
قفسه های خالی یک سوپرمارکت بعد از هجوم مردم برای خرید

به همین دلیل، بسیاری از فروشگاه‌ها خرید اقلامی از این دست را محدود به ۴ یا ۵ بسته برای هر نفر کرده اند.

روز گذشته سوپرمارکت های زنجیره ای بریتانیا در یک نامه مشترک از مشتریانشان خواستند که هنگام خرید نیاز دیگران را هم در نظر بگیرند و طوری خرید کنند که برای بقیه هم چیزی باقی بماند.

تصاویر زیادی از قفسه‌های خالی فروشگاه‌ها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و نگرانی از اینکه افراد سالمند و قشر آسیب‌پذیر جامعه نتوانند برای نیازهای اولیه‌شان خرید کنند، در حال گسترش است.

این اتفاق در حالی افتاده است که فروشگاه‌های بریتانیا و صنعت غذایی در این کشور بارها به شهروندان اعلام کرده اند که نیازی برای نگرانی از کمبود اقلام مورد نیاز وجود ندارد.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.