ویروس کرونا؛ قرنطینه عمومی در ایتالیا تمدید می‌شود
دولت ایتالیا گفته که قرنطینه عمومی در این کشور برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا (کووید ۱۹) که قرار بود تا پایان هفته آینده به پایان برسد، تمدید می‌شود.

جوزپه کونته، نخست‌وزیر گفته که امکان ندارد فورا به زندگی عادی همانند گذشته برگشت، حتی اگر این بحران خاتمه یابد.

ایتالیا از ۹ روز پیش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی در سراسر کشور به اجرا گذاشت که براساس آن جمعیت ۶۰ میلیونی این کشور برای تردد در شهرها باید مجوز داشته باشند.

در این کشور محدودیت‌های سفر در جریان است و اجتماعات هم در سراسر کشور لغو شده است.

از ایتالیا به عنوان بزرگترین محل شیوع ویروس کرونا در اروپا نام برده می‌شود.

مقامات ایتالیا از این که شمار زیادی از مردم در این کشور مقررات وضع شده را رعایت نمی‌کنند، به خشم آمده‌اند.

نخست‌وزیر از مردم خواسته تا این مقررات را رعایت کنند و یکی از وزرای این کشور گفته که "ممنوعیت کامل فعالیت‌ها در خارج از خانه" باید در نظر گرفته شود.

تعداد کل موارد مرگ در ایتالیا تا کنون حدود سه هزار نفر گزارش شده که در آستانه برابری با موارد مرگ در چین، مرکز شیوع ویروس کرونا است.

بسیاری از قربانیان در ایتالیا ساکن شمال این کشور بودند. تصاویر غم انگیزی در شبکه‌های اجتماعی از شهر برگامو منتشر شده که در آن‌ها کامیون‌های نظامی حامل اجسادقربانیان ویروس کرونا نشان داده می‌شود که برای سوزانده شدن به استان‌های دیگر برده می‌شوند.

بسیاری ابراز نگرانی کرده‌اند که شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا از چین هم بیشتر شود.

ایتالیا اعلام کرده که تعداد مبتلایان به بیش از ۳۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده است. از این تعداد بیش از چهارهزار نفر بهبود یافته‌اند.

این کشور بعد از چین به بزرگ‌ترین مرکز شیوع کرونا در جهان تبدیل شده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.