توییتر نشر توصیه‌های نادرست درباره ویروس کرونا را ممنوع کرد
شبکه اجتماعی توییر اعلام کرده مطالبی را که شامل اطلاعات نادرست و ادعاهای تأیید نشده درباره ویروس کرونا باشد حذف خواهد کرد.

به گفته توییتر طبق مقررات تازه این شبکه، انتشار توییت هایی که مردم را در معرض خطر بیشتر ابتلا به کووید ۱۹ قرار بدهد، ممنوع است.

از جمله این گونه مطالب، ادعاهایی است مبنی بر اینکه بعضی گروه های خاص بیشتر مستعد بیماری کرونا هستند.

این مقررات شامل توییت هایی نیز می شود که در رد توصیه های کارشناسی یا حاوی توصیه های غیررسمی درباره تشخیص و درمان بیماری باشد.

این شبکه اجتماعی در پُستی که در وبسایتش منتشر کرده، آورده است: ما این مقررات را با هماهنگی کامل با شرکای قابل اعتماد خود از جمله دست اندر کاران بهداشت عمومی و دولت ها اعمال خواهیم کرد و در ارزیابی محتوای منتشر شده، از اطلاعات ارائه شده توسط این نهادها بهره خواهیم جست.

با سیاست جدید، محتوای مخرب مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و توییت هایی که "بیشترین خطر آسیب رسانی" را برای کاربران دیگر را به همراه داشته باشد، حذف خواهد شد.

البته روری کِتلان-جونز، خبرنگار حوزه فن آوری بی بی سی، می گوید وقتی با چنین توییتی هایی برخورد کنیم، امکانی برای ارسال شکایت وجود ندارد.

به گفته او با توجه به حجم بالای اطلاعات غلط از طرف خیلی از کاربران، از مخالفان نسل پنجم اینترنت تلفن همراه گرفته تا کسانی که درمان های دروغین ارائه می دهند، به نظر می رسد اجرای مقررات تازه توییتر غیرممکن باشد.

"ممکن است توییتر حتی متهم به اتخاذ سیاست تبعیض آمیز به نفع باورهای غربی یا لیبرال بشود، همانطور که در گذشته هم در مورد سختگیری در انتشار سایر اطلاعات غلط چنین شد."

"به علاوه مشخص نیست توییتر از کاربران این شبکه انتظار چه کمکی دارد. هیچکدام از دلایلی که برای ارسال شکایت از توییت ها هست، به نشر اطلاعات غلط مربوط نمی شود."

این اعلام توییتر، در پی اتخاذ سیاست های مشابهی از سوی فیسبوک، گوگل، مایکروسافت و رِدیت در اوایل هفته جاری صورت می گیرد. این شرکت ها هم گفته اند که با دولت ها در مقابله با نشر اطلاعات نادرست همکاری می کنند.

در بیانیه مشترک آنها آمده است: ما در ارتباط با کووید ۱۹ در این زمینه ها با یکدیگر همکاری نزدیکی داریم: به میلیون ها نفر از مردم کمک می کنیم تا با یکدیگر ارتباط داشته باشند، با فریب کاری و نشر اطلاعات غلط درباره ویروس مقابله می کنیم، به محتوای قابل اتکا در سایت های خود اولویت داده و اخبار مهم را در هماهنگی با نهادهای بهداشتی دولتی در سرتاسر جهان به روز رسانی می کنیم.

از مدتی قبل، شبکه های اجتماعی و جستجوگرهای اینترنتی توصیه های رسمی از جمله از طرف سازمان بهداشت جهانی را در بالای نتایج جست وجوی خود قرار می دهند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.