شمار قربانیان کرونا در اسپانیا نیز از چین پیشی گرفت

گزارش‌های رسمی حاکی است شمار قربانیان کرونا در اسپانیا طی ۲۴ ساعت گذشته با جهشی ۷۳۸ نفری به ۳ هزار و ۴۳۴ نفر در روز چهارشنبه رسیده است.

بدین ترتیب بعد از ایتالیا، شمار قربانیان کرونا در اسپانیا نیز از چین پیشی گرفته است. چین که خاستگاه ویروس کرونا بود، تاکنون ۳ هزار و ۲۸۱ نفر فوتی داشته است.

شمار قربانیان ایتالیا تاکنون به شش هزار و ۸۲۰ نفر رسیده است و تعداد جان‌باختگان در کل جهان نیز ۱۹ هزار و ۶۴۳ نفر گزارش شده است.

اوج‌گیری شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در اسپانیا در حالی است که این کشور چهارشنبه وارد یازدهمین روز قرنطینه عمومی در کشور شده است، اما شمار مبتلایان قطعی به ۴۷ هزار و ۶۱۰ رسیده است.

انتظار می‌رود شمار مبتلایان واقعی بسیار بیشتر از گزارش‌های تأیید شده باشد، چرا که بسیاری از مردم هنوز تست کرونا نداده‌اند.

سه‌شنبه با افزایش آزمایش‌های کرونا در اسپانیا، جهشی ۲۰ درصدی در تعداد مبتلایان ثبت شد.

وزارت بهداشت اسپانیا پیش‌بینی کرده است هفته جاری شمار قربانیان کرونا افزایش یابد و به مرحله اوجخود برسد.

گزارش‌ها حاکی است که با اوج‌گیری مراجعه بیماران، سیستم بهداشتی و بیمارستان‌های این کشور از رسیدگی به همه بیماران ناتوان مانده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.