اسرائیلی‌ها اجازه ندارند بیش از صد متر از خانه‌های خود دور شوند
دولت اسرائیل در تازه‌ترین مقررات که از امشب اجرا می‌شود، اعلام کرد شهروندان تنها اجازه دارند تا فاصله ۱۰۰ متری از خانه‌هایشان دور شوند. پلیس و ارتش بر اجرای این مقررات نظارت می‌کنند.

از ساعت ۲۴ شب چهارشنبه ۶ فروردین به وقت محلی، شهروندان اسرائيل تنها مجازند ۱۰۰ متر از خانه‌هایشان دور شوند. این قانون البته شامل کسانی که کارهای ضروری انجام می‌دهند مثل کادر پزشکی و درمانی و یا فروشندگان مواد غذایی نمی‌شود.

مقررات جدید در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال می‌‌شود و ارتش و پلیس نیز بر اجرای آن نظارت می‌کنند.

بانکها و پمپ بنزین‌ها همچنان به کار خود ادامه می‌دهند. وسایل نقلیه عمومی به صورت بسیار محدود در رفت و آمدند و فعالیت‌های ورزشی در خارج از خانه ممنوع می‌شود.

دولت اسرائیل اواخر هفته گذشته مقررات منع رفت و آمد و خروج از خانه را برای مدت هفت روز برقرار کرد. بر اساس این مقررات مردم تنها مجاز بودند برای کارهای ضروری از منزل خارج شوند. همچنین برگزاری مراسم خاک‌سپاری، عروسی و تظاهرات با شرکت حداکثر ۱۰ نفر مجاز بود.

آمادگی ارتش برای پشتیبانی پلیس

ارتش اسرائيل اعلام کرده در صورتی که پلیس این کشور برای اجرایی کردن مقررات سختگیرانه جدید به کمک نیاز داشته باشد برای حمایت از پلیس در سراسر کشور آماده است. به گفته سخنگوی ارتش اسرائيل برای هر منطقه پلیس یک گردان پشتیبانی پیش‌بینی شده است. در سرتاسر اسرائیل هشت منطقه پلیس وجود دارد.

به گفته سخنگوی ارتش در حال حاضر پلیس وظیفه اصلی اجرای این مقررات در داخل کشور را بر عهده دارد و ارتش نقش پشتیبانی پرسنلی را.

فعلا و در شرایط کنونی ارتش بر این نظر است که سربازانی که در این طرح خدمت می‌کنند لازم نیست که با خودشان سلاح حمل کنند. به عنوان مثال ارتش می‌تواند پلیس را در قرنطینه و قرق کردن یک روستا یاری کند. از سوی دیگر ارتش خود را آماده می‌کند تا نیروی کمکی به کرانه غربی رود اردن بفرستد.

به گزارش وزارت بهداشت اسرائيل تا کنون حدود ۱۹۳۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و ۵۳ نفر بهبود یافته‌اند. تعداد فوت شدگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در اسرائیل تنها سه نفر بوده که یکی از آنها از جان به در بردگان هولوکاست بود و ۸۸ سال داشت.

در اسرائیل در حال حاضر ۷۰ هزار نفر در قرنطینه خانگی قرار دارند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.