کرونا در فرانسه؛ اولین نفر 'در دسامبر ۲۰۱۹' مبتلا شده بود
یک پزشک فرانسوی می‌گوید احتمالا کرونا یکماه زود زمانی که تصور می‌شد به فرانسه رسیده است
یک پزشک فرانسوی می‌گوید ۲۷ دسامبر ۲۰۱۹، در نزدیکی پاریس بیماری بستری بود که گمان می‌رفت به ذاته الریه مبتلا است اما او در واقع به ویروس جدید کرونا آلوده بود.

دکتر ایو کهن می‌گوید یک سواب به کار رفته برای نمونه‌برداری از این بیمار به تازگی مجددا آزمایش شد و نتیجه تست ویروس کرونای او مثبت بود.

بیمار که مردی حدودا ۵۰ ساله است. او که اینکه به طور کامل بهبود یافته است، می‌گوید اصلا تصوری ندارد که کجا ممکن است به این ویروس آلوده شده باشد، چون در هیچ منطقه آلوده‌ای تردد نداشته است.

این خبر به این معنی است که احتمالا کرونا یکماه زودتر از زمانی که تصور می‌شد به فرانسه رسیده بود.

تا پیش از این، در فرانسه سه بیماری که ابتلای آنها به کرونا در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ تشخیص داده شده بود، نخستین موارد ابتلا معرفی شده بودند.

از این سه نفر دو نفرشان به ووهان رفت و آمد داشتند و یک نفرشان هم از خویشاوندان نزدیک این افراد بود.

پرونده جدید چگونه شناسایی شد؟
ایو کهن که مسئول بخش اورژانس دو بیمارستان در نزدیکی پاریس است می‌گوید اخیرا پرونده برخی از بیماران که با علائم شبیه آنفولانزا در ماه دسامبر و ژانویه بستری شده بودند، مجددا مورد بررسی قرار گرفته است.

در این بررسی، نمونه‌هایی از ۱۴ بیمار آن زمان آزمایش شد و از میان این ۱۴ بیمار، آزمایش کرونای یک نفر مثبت بود.

این پزشک فرانسوی می‌گوید برای اطمینان از سواب آزمایشگاهی این بیمار دوبار تست گرفته شد و در هر دوبار نتیجه آزمایش تشخیصی ابتلا به ویروس کووید- ۱۹ مثبت بود.

دکتر کوهن می‌گوید او پیشتر به آژانس ملی سلامت در فرانسه هشدار داده بود و از ویروس‌شناسان خواسته بود تا از موارد نمونه برداری شده در بیمارستان‌هایشان تست تشخیصی کرونا بگیرند.

او می‌گوید گزارش کامل این موضوع در روزهای آینده و در ژورنال بین‌المللی عوامل ضد میکروبی منتشر خواهد شد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.