قتل استاد دانشگاه چینی‌تبار که در آمریکا روی کرونا تحقیق می‌کرد

یک استاد دانشگاه چینی‌تبار دانشگاه پیتسبورگ آمریکا که گفته می‌شود تحقیقاتش دربارهٔ کرونا به نتایج «چشمگیری» دربارهٔ سازوکار سلولی ویروس کووید ۱۹ رسیده بود، در منزل شخصی‌اش به قتل رسیده است.

جسد بینگ لیو، ۳۷ ساله، پروفسور و محقق ویروس کرونا، روز شنبه در حالی که از ناحیه سر، گردن و بدنش مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، پیدا شد.

همزمان جسد یک شهروند چینی دیگر با نام هائو گو، ۴۶ ساله در یک مایلی خانه وی، در حالی که از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، در خودرویی کشف شد.

برایان کولهپ کارآگاه امور جنایی در شهر راس ایالت کالیفرنیا، محلی که جسد این دو چینی‌تبار پیدا شده، می‌گوید بر این باور است که آنها همدیگر را می‌شناخته‌اند و آقای گو قبل از خودکشی در خودرو، به منزل آقای لئو رفته و بعد از کشمکشی طولانی، وی را کشته است.

دانشگاه پیتسبورگ با انتشار اعلامیه‌ای این استاد دانشگاه و محقق چینی را «پژوهشگری پرکار» معرفی کرده که تاکنون بیش از ۳۰ مقاله علمی پربار منتشر کرده است.

این اعلامیه می‌گوید آقای لئو در آستانه رسیدن به یافته‌های بسیار چشمگیر در مورد ویروس کووید۱۹ بود.

قتل این محقق چینی‌تبار در آمریکا در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها به نظریه‌های توطئه نیز دامن زده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.