آتش‌سوزی ونتیلاتور ویژه بیماران کرونا در روسیه؛ پنج نفر مردند، بیمارستان تخلیه شد
پنج بیمار مبتلا به کرونا در جریان آتش‌سوزی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سن‌ پترزبورگ روسیه جان خود را از دست دادند.

آتش‌سوزی در پی اتصالی یک دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) روی داد.

به گفته مقامات دولتی روسیه، این آتش‌سوزی اکنون مهار شده و ۱۵۰ نفر هم از بیمارستان تخلیه شدند. مشخص نیست که چه تعداد جانشان را از دست داده‌اند.

تمام بیمارانی که جانشان را از دست دادند در حال استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی بودند.

با شیوع گسترده کرونا، برخی کشورها با کمبود دستگاه تنفس مصنوعی مواجه شدند.

یک مقام محلی سن ‌پترزبورگ که نخواسته نامش فاش شود گفته که ونتیلاتورها دارند با حداکثر ظرفیت‎شان کار می‌کنند. بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که علت این آتش‌سوزی، کار کشیدن بیش از حد ظرفیت دستگاه‌های ونتیلاتور بوده.

روسیه از نظر بیشترین شمار مبتلایان، سومین کشور در جهان است.

روز گذشته، ولادمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه از کاهش محدودیت هایی که در ۶ هفته گذشته با هدف مقابله با همه گیری ویروس کرونا در روسیه به اجرا گذاشته شده، خبر داد.

این خبر در روزی اعلام شد که ظرف ۲۴ ساعت دست کم ۱۱۶۵۶ بیمار جدید در روسیه شناسایی شد و تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ به بیشتر از ۲۲۱ نفر رسید.

در روسیه، دستکم ۲۰۰۹ نفر نیز به خاطر این بیماری جانشان را از دست داده‌اند.

کرونا

مهم‌ترین شانس زنده ماندن مبتلایان به کرونا که حالشان وخیم می‌شود، دستگاه‌های تنفس مصنوعی هستند. به زبان ساده، وقتی ریه‌ها از کار بیفتند یا بخش قابل توجهی ار کارکردشان را از دست بدهند، این دستگاه جایگزین سیستم تنفسی می‌شوند. این به بیمار فرصت مقابله با عفونت و در نهایت بهبود می‌دهد.

با توجه به نیاز شدیدی که به دستگاه‌های تنفس مصنوعی در بخش‌های مراقبت ویژه وجود دارد، بسیاری کشورها علاوه بر افزایش تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی به تولید دستگاه‌های کمک تنفسی روی آورده‌اند تا برای بیمارانی که خیلی بدحال نیستند اما نیاز به اکسیژن‌درمانی دارند استفاده شوند. استفاده از این دستگاه‌ها نیاز به آموزش‌های تخصصی و گذاشتن لوله در نای بیمار ندارند از این رو می‌توانند از محدودیت‌ها و نیاز به درمان‌های پیشرفته بیمارستانی کم کنند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.