آمار جرایم جنایی پلیس آلمان: مرگ بیش از صد کودک در آلمان

در آلمان سالیانه هزاران کودک قربانی خشونت می‌شوند. در سال ۲۰۱۹ بیش از صد کودک اینگونه جان خود را از دست داده‌اند. شمار جرایم مربوط به پورنوگرافی کودکان هم افزایش یافته که یک دلیل آن بهبود تحقیقات پلیس است.

بررسی و تجزیه و تحلیل آمار جرایم جنایی پلیس آلمان نشان می‌دهد که در سال گذشته ۱۱۲ کودک به گونه‌ای خشونت‌بار جان خود را از دست داده‌اند.

۹۳ درصد از قربانیان کمتر از شش سال سن داشته‌اند. این آمار مواردی چون مرگ بر اثر جراحات و آسیب‌های جسمی، قتل عمد و همچنین قتل غیرعمد را در برمی‌گیرد.

این موارد در مجموع با تفاوت ۲۴ مورد در مقایسه با سال ۲۰۱۸، کمی کاهش نشان می‌دهد.

در سال ۲۰۱۹ چه مواردی به ثبت رسیده‌است و در چه حوزه‌هایی جرایم افزایش یافته‌اند:

  • در حوزه کودک‌آزاری ۴۰۵۵ مورد در سال ۲۰۱۹، در برابر ۴۱۲۹ مورد در سال ۲۰۱۸

  • در حوزه خشونت جنسی ۱۵۹۳۶ مورد در سال ۲۰۱۹، در برابر ۱۴۶۰۶ مورد در سال ۲۰۱۸

  • در حوزه پورنوگرافی کودکان، پلیس آلمان از ۱۲۲۶۲ مورد تحقیق و بررسی در سال گذشته سخن می‌گوید. این شمار در سال‌های گذشته پیوسته افزایش یافته و در مقایسه با سال ۲۰۱۶ بیش از دو برابر شده است.

  • سه چهارم قربانیان کودک‌آزاری که به پلیس گزارش شده، دختربچه‌ها بوده‌اند

  • مجرمان در ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد مردان یا نوجوانان پسر بوده‌اند

از آنجا که مشخص نیست چه تعداد از جرایم گزارش داده نمی‌شوند، نمی‌توان از آمارهای ارائه‌شده‌ای به میزان واقعی جرم در این حوزه سخن گفت.

در نوشته‌ای که وب‌سایت "اشپیگل" درباره این جرایم و افزایش آنها منتشر کرده است، به گزارشی اشاره شده که نشان می‌دهد، کودکان تنها قربانی نیستند بلکه گاهی خود مجرم‌اند.

طبق این گزارش، روز به روز بر مواردی که در آن نوجوانان ویدیوهای پورنوگرافی را از راه‌هایی مانند واتس‌اپ به اشتراک می‌گذارند، افزوده می‌شود. به گفته مسئولان اداره فدرال امور جنایی آلمان، ۴۱ درصد از مظنونان کمتر از ۲۱ سال سن داشته‌اند (۲۶ درصد در سال ۲۰۱۸).

آیا کرونا تأثیری بر خشونت و آزار جنسی کودکان داشته است؟

به گزارش اداره فدرال امور جنایی آلمان، هرچند به دلیل همه‌گیری کرونا، در حال حاضر خانواده‌های بیشتری زمان بیشتری را در فضایی محدود با هم به سر می‌برند اما به گفته پلیس این کشور، این مسئله تاکنون تأثیری بر شمار گزارش‌ موارد خشونت و آزارجنسی نگذاشته است.

هولگر مونش، رئیس اداره فدرال امور جنایی آلمان اما همزمان هشدار می‌دهد که محدودیت‌های وضع‌شده برای مقابله با شیوع کرونا می‌توانند زمینه را برای افزایش درگیری‌های خانوادگی مساعد کنند.

از سوی دیگر، این مقام مسئول با اشاره به عدم آگاهی از آمار واقعی می‌‌گوید، کودکان به دلیل محدودیت‌های وضع شده، تماس کمتری با مربیان و آموزگاران خود و پزشکان دارند که معمولا در این موارد می‌توانند به آنها رجوع کنند. هولگر مونش از احتمال افزایش خشونت در اثر محدودیت‌های کنونی سخن می‌گوید که در حال حاضر به گفته‌ی او پلیس اطلاعی از این موارد ندارد.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.