فیس‌بوک ۵۲ میلیون دلار غرامت به بازبینان محتوا پرداخت می‌کند
"ویدیوها را بی صدا و سیاه و سفید ببینند و پیش از استخدام تست تاب‌آوری روانی دهند". این‌ها برخی تدابیر فیس بوک برای حفظ سلامت روانی کسانی است که مسئول بازبینی محتوا هستند و گروهی‌شان به تازگی از فیس بوک شکایت کرده بودند.

فیس بوک با کسانی که مسئول بازبینی محتوا در این پلتفرم هستند و می‌گویند، نوع کارشان آنها را بیمار کرده است، در جریان یک دعوای حقوقی بر سر پرداخت ۵۲ میلیون دلار غرامت به توافق رسید. این توافق شامل ۱۰ هزار نفر از بازبینان محتوا از کالیفرنیا، تگزاس، آریزونا و فلوریدا می‌شود که از سال ۲۰۱۵ برای فیس بوک کار کرده‌اند. شاکیان که به طور گروهی شکایت کرده بودند، قرار است هر کدام دست کم هزار دلار دریافت کنند.

افزون بر این، به گفته وکلای شاکیان، قرار شده به آسیب‌دیدگانی که در اثر نوع کار به بیماری‌های روحی/روانی مبتلا شده‌اند، تا ۵۰ هزار دلار هم به عنوان هزینه درمانی پرداخت شود. این توافق هنوز به تأیید قاضی مسئول نرسیده است.

فشارهای روانی جدی

ناظران محتوا غالباً با صحنه‌ها و اطلاعاتی شدیدا ناخوشایند، مانند کودک آزاری، گردن‌ زدن، ترور، حیوان‌آزاری و سایر تصاویر و فیلم‌های مغشوش‌کننده ذهن و روان روبرو هستند. این افراد معمولا نه مستقیما توسط فیس بوک که از سوی دیگر ارائه دهندگان خدمات برای بازبینی محتوا به کار گرفته می‌شوند.

پاییز سال ۲۰۱۸ یکی از این افراد که در گذشته در زمینه بازبینی محتوای پلتفرم‌های فیس بوک کار کرده بود، از این شرکت غول پیکر شکایت کرد؛ با این استدلال که با دیدن این صحنه‌ها پس از ۹ ماه دچار "اختلال استرسی پس از آسیب روانی" شده‌ است.

در این شکایت گروهی، فیس بوک متهم شده بود که از بازبینان محتوا به اندازه‌ی کافی و مناسب در برابر آسیب‌ها و فشارهای روانی جدی که در اثر کار متحمل می‌شوند، محافظت نکرده است.

حمایت بیشتر از افرادی که محتوا را بازبینی می‌کنند

فیس بوک همچنین از برنامه‌ریزی برای اقدامات بیشتر در جهت حفظ سلامت روانی بازبینان محتوا در چارچوب توافق به دست آمده، خبر داده است. پیش شرط مشاهده ویدیوها به هنگام بررسی محتوا، خاموش کردن صدا و دیدن تصاویر به صورت سیاه و سفید اعلام شده است. همچنین فیس بوک اعلام کرده است که از این پس به ویژه "تاب‌آوری روانی" متقاضیان این شغل (بازبینان محتوا) باید بررسی شود.

فیس بوک می‌گوید، قدردان کسانی است که این کار مهم یعنی وظیفه بررسی محتوا را به عهده می‌گیرند تا محیطی امن برای همگان فراهم کنند.

 

 

 

 

دویچه وله 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.