نیمی از جمعیت اسلواکی ظرف یک روز تست تشخیص کرونا دادند

با شتاب گرفتن آمار مبتلایان کرونا در کشورهای اروپایی، بیش از دو و نیم میلیون نفر از جمعیت اسلواکی روز شنبه ۱۰ آبان تست کرونا دادند که از این میان حدود ۲۶ هزار مورد ابتلا به کووید ۱۹ ثبت شد.

دولت اسلواکی امیدوار است بتواند با اتکا به طرح تست همگانی کووید ۱۹ از اعمال تعطیلی‌های گسترده و محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌تر برای مقابله با شیوع این بیماری جلوگیری کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دومین روز از اجرای این طرح ملی در اسلووکی هم‌اکنون در جریان است و این نخستین بار است که چنین طرحی در کشوری با کمتر از شش میلیون جمعیت به اجرا در می‌آید.

این طرح همگانی در شرایطی به اجرا در می‌آید که دیگر کشورهای دنیا نیز به نتایج آن چشم دوخته‌اند تا در صورت نتیجه‌بخش بودن آن، با اجرای طرحی مشابه از سرعت شیوع انتقال ویروس جدید کرونا بکاهند.

وزارت دفاع اسلواکی روز یک‌شنبه ۱۱ آبان از انجام تست تشخیص کرونا بر روی ۲.۵۸ میلیون شهروند این کشور خبر داد. بر اساس گزارش این نهاد رسمی، تست ۲۵ هزار و ۸۵۰ نفر یا یک درصد از جمعیت در روز شنبه مثبت اعلام شده است و مبتلایان کرونا باید قرنطینه شوند.

بیش از ۴۰ هزار نفر کادر درمان و نیروهای امدادگر شامل سربازان، پلیس، کارکنان دولت و داوطلبان با استقرار در پنج هزار نقطه این کشور، در اجرای طرح تست همگانی مشارکت کردند.

دولت اسلواکی از اجرای این طرح برای کودکان زیر ده سال فعلا خودداری کرده است.

آمارهای رسمی حاکی است که تاکنون (بدون در نظر گرفتن آمار مبتلایان روز شنبه) حدود ۶۰ هزار نفر در اسلواکی به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند و از این میان، ۲۱۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.