نجات یک دختر خردسال ۹۰ ساعت پس از زلزله ازمیر
آیدا گزگین، دختر خردسالی که امروز زنده از زیر آوار خانه شان در شهر ازمیر ترکیه بیرون کشیده شد؛ او پشت ماشین لباسشویی طوری قرار گرفته بود که صدمه‌ای ندیده است

در حالیکه چهار روز از زلزله شدید در شهر ازمیر در غرب ترکیه می‌گذرد، یک دختر خردسال زنده از زیر آوار نجات داده شد. شمار کشته‌شدگان در شهر ازمیر افزایش یافته است. مقامات رسمی از مرگ دستکم ۱۰۰ نفر خبر می‌دهند.

در ادامه عملیات نجات، یک دختر خردسال به نام آیدا گزگین، بیش از ۹۰ ساعت پس از وقوع زلزله روز جمعه از میان آوار یک ساختمان ویران شده سالم بیرون کشیده شد.

عملیات نجات این دختر خردسال که با شنیدن صدای فریادهای او آغاز شد، ساعت‌ها ادامه داشت. این کودک طوری پشت ماشین لباسشویی خانه شان قرار گرفته بود، که آوار ساختمان صدمه ای به او نزده است.

پس از آنکه این کودک از زیر آوار بیرون آورده شد، امدادگران دست می‌زدند و "فریاد الله اکبر" سر دادند.

این کودک خردسال پس از نجات از امدادگران درخواست آب، دوغ و کوفته (کباب ترکی) کرد.

شمار کشته شدگان این زمین لرزه که اداره زمین شناسی آمریکا بزرگی آن را هفت گزارش کرده بود، هر روز افزایش یافته است.

امروز، سه شنبه ۳ نوامبر، مقامات رسمی شهر ازمیر مرگ دستکم صد نفر را تایید کردند.

از شمار دقیق افرادی که گم شده اند اطلاعاتی منتشر نشده است. عملیات نجات و جستجو همچنان در ویرانه‌های سه ساختمان ادامه دارد.

الیف کودک سه ساله
الیف، کودک سه ساله ای که روز دوشنبه دوم نوامبر، ۶۵ ساعت پس از وقوع زلزله زنده از زیر آوار نجات داده شد، در بیمارستانی در شهر ازمیر ترکیه

دیروز، دوشنبه دوم نوامبر و ۶۵ ساعت پس از وقوع زلزله یک دختر خردسال دیگر به نام الیف زنده از زیر آوار نجات داده شد.

عصر جمعه ساعت ۱۳:۵۱ به وقت محلی زلزله‌ای شدید که بزرگی آن را منابع مختلف تا ۷ گزارش کرده‌اند، سواحل غربی ترکیه و جزایر ساموس در یونان را لرزاند.

این زمین لرزه شدید باعث فروریختن دست کم ۲۰ ساختمان در شهر ازمیر و همچنین بالا آمدن سطح آب و جاری شدن آن در ازمیر و ساموس شد.

مقامات در ازمیر چادرهایی برای اسکان دست‌کم دو هزار نفری که خانه هایشان تخریب شده برپا کرده‌اند و چند آشپزخانه صحرایی برای تهیه غذا برای این افراد بر پا شده است.

در یونان هم دو نوجوان در پی فروریختن دیواری جان خود را از دست دادند.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.