عکس از https://www.lemonde.fr
افزایش بی‌سابقه شمار مبتلایان در فرانسه: در هر دقیقه دو نفر بدلیل ابتلا به کووید ۱۹ بستری می‌شوند

وزیر بهداشت فرانسه، با اشاره به سرعت گسترش ویروس کرونا در هفته‌های اخیر، می‌گوید: هر یک دقیقه، دو نفر در بیمارستان‌های فرانسه، به دلیل عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا بستری می‌شوند. بر اساس آمار رسمی در فرانسه، طی یک شبانه‌روز، بیش از ۵٢ هزار و ۵٠٠ مورد ابتلا به کووید ۱۹ مورد شناسایی قرار گرفت. آمار جانباختگان طی ٢۴ ساعت گذشته، به ۴۱۶ نفر افزایش یافت.

تازه‌ترین آمار رسمی در فرانسه، حاکی از افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ است. سرعت گسترش ویروس کرونا در سطح فرانسه تا حدی افزایش یافته است که به گفته اولیویه وران، وزیر بهداشت این کشور، در هر دقیقه دو نفر به دلیل مشکلات ناشی از عوارض ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های این کشور بستری می‌شوند.

سرعت انتقال ویروس کرونا در فرانسه، مقامات این کشور را وادار کرد تا بار دیگر تمهیدات برقراری قرنطینه را به اجراء بگذارند. طرح برقراری قرنطینه سراسری در فرانسه از روز جمعه ۳۱ اکتبر، به مدت چهار هفته، به اجراء گذارده شد.

بر اساس آخرین آمار، طی ٢۴ ساعت، ۵٢ هزار و ۵۱۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه شناسایی شده است. این بالاترین آمار مبتلایان به کووید ۱۹، طی یک شبانه‌روز، است که از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در فرانسه، به ثبت رسیده است.

شمار افرادی که در فرانسه جان خود را بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست دادند، به بیش از ۳۷ هزار نفر افزایش یافت. طی ٢۴ ساعت گذشته، ۴۱۶ نفر، جان خود را از دست دادند که این آمار از بهار گذشته، همزمان با موج اول بیماری در این کشور، بی‌سابقه بوده است. بیش از ۳۷۳٠ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۴۱۹ هزار نفر در فرانسه به کووید ۱۹ مبتلا شدند. طی شبانه روز گذشته، ۱۵٢ نفر دیگر، به دلیل وخامت اوضاع جسمانی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدند.

ژان کستکس، نخست‌وزیر فرانسه، در استدلال لزوم برقراری تمهیدات سختگیرانه و قرنطینه سراسری در کشور، تاکید کرد: اگر با جدیت و به فوریت در برابر شیوع بیماری اقدام نکنیم تا دو هفته دیگر، بیمارستان‌های فرانسه، برای پذیرش مبتلایان به کووید ۱۹ گنجایش نخواهند داشت.

دولت فرانسه، در راستای شناسایی موارد ابتلا به کووید ۱۹ در این کشور، اپلیکیشینی با عنوان «آنتی کووید» راه اندازی کرده و به تمامی شهروندان این کشور توصیه کرده است تا با نصب این نرم‌افزار بر روی تلفن‌های همراه خود، هر فرد به یک شهروند فعال برای کمک به مقابله با ویروس کرونا تبدیل شود.

همزمان با قرنطینه سراسری در فرانسه، مدارس، با رعایت دستورالعمل‌های ویژه، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. اما دانشگاه‌های فرانسه تعطیل شدند.

 

 

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.