تشدید مقررات قرنطینه در شمال دانمارک در پی شیوع کرونا در راسوها

شیوع نوع جهش‌یافته ویروس کرونا در راسوها در دانمارک، موجب افزایش تشدید مقررات قرنطینه در بخش‌های شمالی این کشور شد.

روز گذشته اعلام شده بود دولت دانمارک به ‌دلیل امکان سرایت این نوع ویروس کرونا به انسان، قصد دارد ۱۷ میلیون راسو یعنی تمام راسوهای این کشور را از بین ببرد.

آن‌ طور که خبرگزاری فرانسه روز جمعه، ۱۶ آبان، نوشت، پس از ابتلای ۱۲ نفر به این نوع جهش‌یافته ویروس کرونا، مقررات سخت‌گیرانه‌ای برای رفت‌ و ‌آمد شهروندان ساکن مناطق شمالی دانمارک اعمال می‌شود.

پر باخ لوسرن، شهردار پورتیمرلند از جمله از تعطیلی رستوران‌ها و بارها در این مناطق خبر داده است.

مقام‌های وزارت بهداشت دانمارک نه تنها از امکان انتقال نوع جهش‌یافته ویروس کرونا از راسو به انسان ابراز نگرانی می‌کنند، بلکه معتقدند این ویروس می‌تواند مقابل واکسن مقاومت بیشتری داشته و واکسن را بی‌اثر سازد.

مگنوس هونیکا، وزیر بهداشت دانمارک، با توجه به تاثیر این ویروس جهش‌یافته بر داوطلبان فعلی آزمایش واکسن کووید ۱۹، خواستار راه‌اندازی یک کارزار ملی در این زمینه شده است.
سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرده که دانمارک درباره ابتلای شماری از افراد به نوعی از ویروس کرونا که از نظر ژنتیکی تغییراتی در آن نسبت به ویروس اصلی وجود دارد، اطلاع داده است.

دانمارک یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پوست راسو در جهان است و این محصول سومین کالای صادراتی این کشور است.

قرار است بین ۱۵ تا ۱۷ میلیون راسو که در هزاران مزرعه در سراسر دانمارک نگهداری می‌شوند، برای جلوگیری از انتقال نوع جهش‌یافته ویروس کرونا به انسان، از بین بروند.

مقام‌های رسمی دانمارک اتخاذ این تصمیم را بسیار سخت اعلام کرده‌اند، اما گفته‌اند که نمی‌خواهند عامل ایجاد نوع جدیدی از پاندمی در جهان باشند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.