کرونا در آلمان دوباره رکورد زد
محدودیت‌های سختگیرانه نتوانسته در آلمان جلوی گسترش ویروس کرونا را بگیرد. شمار مبتلایان به کرونا در این کشور افزایش چشمگیری داشته و تنها در طول یک شبانه روز بیش از ۲۳ هزار و ۵۴۲ نفر به کووید-۱۹مبتلا شدند.

موسسه علمی روبرت کخ روز جمعه ۲۳ آبان (۱۳ نوامبر) اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ هزار و ۵۴۲ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شدند. طبق این آمار شمار مبتلایان به کرونا در مقایسه با روز قبل ۱۷۰۰ نفر و در قیاس با یک هفته پیش بیش از دو هزار نفر افزایش داشته است.

بر اساس داده‌های موسسه روبرت کخ بیشترین رقم ابتلا به ویروس کرونا پیش از این روز شنبه هفتم نوامبر ثبت شده بود.

شمار مبتلایان به کرونا به ۲۳ هزار و ۳۹۹ نفر رسیده و ۲۱۸ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

تاکنون بیش از ۷۵۱ هزار نفر در آلمان به کووید-۱۹ مبتلا شدند و ۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر نیز جان خود را در نتیجه ابتلا به کرونا از دست دادند. ۴۸۱ هزار و ۷۰۰ نفر نیز بهبودی خود را بازیافتند.

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان با اعلام خبر پیشرفت‌های چشمگیر در تولید واکسن ویروس کرونا هم‌زمان شده است.

برای نخستین بار شرکت داروسازی آمریکایی فایزر روز دوشنبه نهم نوامبر اعلام کرد که در همکاری با بنیاد آلمانی بایونتک موفق شده است در تولید واکسن ویروس کرونا به پیشرفت‌هایی دست یابد.

به گفته آنها واکسن بالقوه‌ای که تهیه شده در دو نوبت و پس از گذشت ۲۸ روز از تزریق، می‌تواند تا بیش از ۹۰ درصد در بدن انسان در برابر ویروس کرونا ایمنی ایجاد کند. این نتیجه با بررسی ۹۴ مورد آزمون بالینی به دست آمده است.

موسسه علمی روبرت کخ با وجود این پیشرفت‌های حاصله مردم را به صبر و شکیبایی در مقابله با کرونا فراخوانده است. طبق برآوردی که این موسسه کرده مقررات و محدودیت‌های کرونایی در آلمان ممکن است ماه‌ها طول بکشد.

آنگلا مرکل می‌گوید پاندمی کرونا ممکن است تمام زمستان طول بکشد
آنگلا مرکل می‌گوید پاندمی کرونا ممکن است تمام زمستان طول بکشد

قرار است آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه ۱۶ نوامبر در یک کنفرانس ویدئویی نتایج محدودیت‌های سختگیرانه اعمال شده در دو هفته اخیر در ماه نوامبر را بررسی کند.

دولت آلمان با وضع مقررات جدید کرونایی در دو هفته اخیر تلاش کرده است جلوی شیوع مهارگسسته ویروس کرونا را بگیرد. روز دوشنبه پیرامون نتیجه محدودیت‌های اعمال شده رایزنی خواهد شد.

در این کنفرانس ممکن است درباره تمدید مقررات اعمال شده کرونایی و یا کاهش این محدودیت‌ها ‌دوباره تصمیم‌گیری شود.

دو روز پیش آنگلا مرکل گفته بود که پاندمی کرونا ممکن است در طول فصل زمستان به درازا بکشد.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.