احتمال ابتلای ایلان ماسک به کووید ۱۹

ایلان ماسک، کار آفرین شناخته شده در زمینه فناوری می‌گوید که "به احتمال زیاد" به صورت "خفیف" به ویروس کرونا مبتلا شده و "چندین آزمایش وی از چندین آزمایشگاه جواب‌های متفاوت در پی داشته است".

رئیس شرکت خودروسازی تسلا و برنامه فضایی اسپیس ایکس که ۴۹ سال سن دارد در حساب توییتر خود نوشت که علائمی شبیه "سرماخوردگی خفیف" دارد.

روز جمعه آقای ماسک گفته بود که چهار بار تست کرونا داده که ۲ تای آنها مثبت و دو تای دیگر منفی بوده است.

براساس شواهد وی از ابتدای همه گیری ویروس کرونا نگرانی‌های مربوط به این بیماری را چندان جدی نگرفته بود.

کووید ۱۹ تاکنون نزدیک به ۱۱ میلیون نفر را در ایالات متحده مبتلا کرده است و بیش از ۲۴۵ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

براساس آمارهای رسمی در حال حاضر بیش ۶۷ هزار نفر در آمریکا بعلت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند.

۳۵ ایالت آمریکا مقرراتی مبنی بر استفاده از ماسک در اماکن عمومی وضع کرده‌اند و از مردم خواسته شده تا فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

ایلان ماسک در حساب توییترش که ۴۰ میلیون دنبال‌کننده دارد نوشت که علائم بیماری‌اش "کم و زیاد می‌شود، احساس می‌کند که یک سرماخوردگی ساده دارد اما بدن درد همراه با سردرد و صرفه و عطسه نیز دارد".

روز جمعه وی نسبت به صحت آزمایش‌های ویروس کرونا ابراز تردید کرده بود و نوشته بود: "یک مسئله ساختگی در جریان است، من امروز برای ابتلا به کووید ۴ بار آزمایش دادم. جواب ۲ تست منفی و جواب ۲ تست مثبت بود و همه اینها توسط یک دستگاه، یک نوع تست کرونا و یک پرستار انجام شد".

آقای ماسک سپس گفته بود که در انتظار جواب یک تست دیگری است که انجام داده و آن تست در دنیا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و مورد اعتمادتر است.

وی در ماه مارس امسال در توییتی گفته بود که "به نظر من وحشت و هراس بیشتر از ویروس آسیب می‌رساند".

دو ماه پس از آن و در پی اعلام قرنطینه سراسری در ایالت کالیفرنیا آقای ماسک تهدید کرد که کارخانه تولید خودرو تسلا را از این ایالت خارج می‌کند.

برنامه فضایی شرکت اسپیس‌ایکس آقای ماسک قرار است امروز تا ۴ فضا نورد را به ایستگاه بین‌المللی فضایی بفرستد. جیم برایدنستاین، رئیس ناسا روز جمعه گفته بود که هیچکس در مرکز فضایی کندی به کرونا مبتلا نیست.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.