آمار درگذشتگان بیماری کووید در آمریکا از ۲۵۰ هزار گذشت
درحالی که شیوع ویروس کرونا در آمریکا بار دیگر زبانه می کشد آمار درگذشتگان در این کشور از ۲۵۰ هزار نفر بیشتر شده است.

براساس آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز ۲۵۰ هزار و ۲۹ نفر اکنون در اثر کووید-۱۹ در آمریکا جان باخته و نزدیک به ۱۱.۵ میلیون نفر هم مبتلا شده اند.

آمریکا بالاترین میزان ابتلا و مرگ در جهان را دارد.

به علاوه روند ابتلا به ویروس کرونا در این کشور بار دیگر شدت گرفته و در یک هفته اخیر رکورد روزانه تازه ای ثبت کرده است.

دکتر آنتونی فاچی مدیر سازمان بیماری های واگیردار آمریکا روز چهارشنبه به بی‌بی‌سی گفت که کشور "در مقطعی خیلی لغزنده درحال حرکت در مسیری غلط" است. او به تجمع بیشتر مردم در فضاهای بسته با سردتر شدن هوا اشاره کرد.

همزمان در روز پنجشنبه شهر نیویورک به دلیل سرعت گرفتن شیوع دستور بستن مدارس را داده است.

تصمیم برای بستن مدارس نیویورک، که بر وضعیت ۳۰۰ هزار دانش آموز اثر می گذارد، درحالی اتخاذ شد که به گفته مقام ها تست کرونا در بیش از سه درصد موارد در این شهر مثبت بوده است.

بروکلین
آمریکا بالاترین آمار مرگ و ابتلا را در جهان دارد

اظهارات دکتر فاچی

دکتر فاچی در مصاحبه ای با کانال "بی بی سی نیوز" اخطار داد که جهش تازه در آمار شیوع به بالا رفتن آمار مرگ منجر می شود.

او درخواست خود از مردم برای رعایت "سفت و سخت" تدابیر بهداشت عمومی مثل پوشیدن ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و پرهیز از جمعیت را تکرار کرد.

دکتر فاچی گفت: "این روش ها خیلی ساده به نظر می رسند و می دانیم که موثرند. اما مردم از کووید خسته شده اند - مردم از این محدودیت ها خسته شده اند."

او با اشاره به خبرهایی که در مورد پیشرفت در ساخت واکسن های کرونا منتشر شده مردم را ترغیب کرد "کمی دیگر تحمل داشته باشند چون کمک از راه می رسد".

دکتر فاچی در پایان ماه مارس - زمانی که مرگ ۲۲۰۰ نفر در آمریکا ثبت شده بود - پیش بینی کرد که این همه گیری باعث مرگ ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا شود و میلیون ها نفر دیگر را آلوده کند.

شرکت داروسازی فایزر روز چهارشنبه گفت واکسنی که هفته پیش خبرش را داده بود، ظاهرا در بیش از ۹۴ درصد افراد بالای ۶۵ سال موثر بوده است.

این اطلاعات جدید مربوط به مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن ضدکرونا است که نشان می‌دهد واکسن تولید شده در میان افراد با سن، قومیت و نژاد مختلف تاثیر یکسان دارد.

شرکت آمریکایی فایزر، که با همکاری شرکت آلمانی بایوان‌تک این دارو را ساخته، می گوید اکنون برای استفاده اضطراری از این واکسن در آمریکا درخواست مجوز خواهد کرد.

یافته‌های این تحقیق مربوط به آزمایش بالینی دو نوبت واکسن در بیش از ۴۱ هزار نفر در سراسر جهان است.

برخی دانش آموزان در بروکلین در ماه سپتامبر در فضای باز درس می خواندند
برخی دانش آموزان در بروکلین در ماه سپتامبر در فضای باز درس می خواندند

هفته گذشته فایزر و بیوان‌تک اطلاعات اولیه آزمایش واکسن را منتشر کردند که نشان می‌داد در ۹۰ درصد افراد تحت آزمایش این واکسن بدون عوارض جانبی جدی بوده است.

به دنبال این تحقیق شرکت مدرنا هم اعلام کرد که به عدد ۹۵ درصد ایمنی در مقابل کرونا دست یافته است.

روز چهارشنبه هم محققان گفتند که یکی از واکسن های کووید-۱۹ که در چین در حال تهیه است در مراحل میانی آزمایش ها "موفقیت‌آمیز" بوده است. در چین چندین واکسن درحال تهیه هستند که بعضی از آنها به مرحله تزریق به بیماران هم رسیده‌اند. به گفته پژوهشگران واکسن "سینوواک بیوتک" (Sinovac Biotech) که بر حدود ۷۰۰ نفر آزمایش شده، واکنش سریعی در سیستم ایمنی ایجاد کرده است

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.