شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۶۰ میلیون نفر گذشت

همزمان با افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، آمار مبتلایان به این ویروس در جهان نیز از ۶۰ میلیون نفر گذشت.

به گزارش رویترز، مقام‌های بهداشتی آمریکا از شهروندان این کشور خواستند در آستانه روز «شکرگزاری» در این کشور از سفر خودداری کرده و در مهمانی‌های خانوادگی به مناسبت این روز شرکت نکنند.

این مقام‌های بهداشت عمومی آمریکا تصریح کرده‌اند، به رغم این هشدارها، بسیاری از مردم در ایام تعطیلات شکرگزاری سفر می‌کنند و به همین خاطر انتظار می رود شمار مبتلایان افزایش خواهد یافت.

دکتر آنتونی فاوچی، رییس مرکز مقابله با بیماری‌های مسری و عفونی آمریکا بار دیگر تاکید کرد که مردم باید مقررات بهداشتی مثل زدن ماسک و فاصله اجتماعی را به خصوص در ایام تعطیلات روز شکرگزاری رعایت کنند.

اوج‌گیری مجدد شیوع ویروس در امریکا ، باعث تعطیلی مدارس و رستوران‌ها در برخی از ایالت‌ها شده است. شماری از ایالت‌ها از جمله نیویورک محدودیت‌های تازه‌ای را اعمال کرده‌اند.

رویترز می‌گوید، آمار رسمی در آمریکا نشان می‌دهد در کمتر از یک هفته، یک میلیون مورد جدید بیماری کووید ۱۹ گزارش شده است که شمار کل مبتلایان به این بیماری به بیش از ۱۲ میلیون و ۷۴۲ هزار نفر رسید. شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا هم از ۲۶۰ هزار نفر گذشت.

رویترز می‌گوید، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تا روز چهارشنبه بیش از ۶۰ میلیون نفر و قربانیان نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است.

در اروپا نیز طی پنج روز یک میلیون مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ثبت شده است. شمار مبتلایان در این قاره هم اکنون بیش از ۱۶ میلیون نفر است. تعداد قربانیان ویروس کرونا در اروپا هم به ۳۶۵ هزار نفر رسیده است.

در حالی که هفته آینده قرنطینه و محدودیت‌ها در بریتانیا به پایان می‌رسد، آلمان، اسپانیا و ایتالیا محدودیت‌های مربوط به دوره تعطیلات، از جمله تعداد مهمان‌ها، را اعلام کرده‌اند.

منطقه آمریکای لاتین نیز با افزایش شمار مبتلایان مواجه است. این منطقه بیشترین میزان مرگ و میر بر اثر کرونا را دارد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.