واکسیناسیون کرونا در آمریکا؛ «اولویت» با کارکنان بهداشت و درمان و سالمندان است

کمیته مشورتی مرکز پیشگیری از بیماری های واگیردار آمریکا روز سه‌شنبه توصیه کرده است که اولویت در تزریق نخستین واکسن‌های کرونا می‌بایست با سالمندان در خانه‌های سالمندان و کارکنان بهداشت و درمان کشور باشد .

در رای گیری در این کمیته ۱۳ نفر به اولویت سالمندان و کارکنان کادر درمانی رای دادند و تنها یک نفر به این طرح رای مخالف داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این دو گروه ۲۴ میلیون نفر از جمعیت ۳۳۰ میلیونی آمریکا را تشکیل می‌دهند.

قرار است ماه جاری سازمان غذا و داروی ایالات متحد درخواست صدور مجوز اضطراری برای دو واکسن شرکت‌های فایزر و مدرنا را بررسی کند.

طبق این گزارش انتظار می رود در ماه جاری میلادی در حدود ۲۰ میلیون واکسن کرونا توزیع شود. ولی برای واکسیناسیون هر فرد دو دوز از این واکسن نیاز است. بنابراین، در نخستین مرحله اجرای تزریق واکسن کرونا نوعی سهمیه بندی اجرا خواهد شد.

 قرار است که کمیته مشورتی مرکز پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آمریکا دوباره تشکیل جلسه دهد تا درباره گروه‌های بعدی که می‌بایست واکسینه شوند تصمیم‌گیری کند.

طبق این گزارش، معلمان، پلیس، کارکنان آتش نشانی و دیگر کارکنان بخش‌های ضروری، کارگران بخش‌های تولید و توزیع مواد غذایی در مراحل بعدی واکسینه خواهند شد.

در همین حال، شیوع کرونا طی هفته‌های اخیر با موج تازه ای در حال افزایش بوده است و برخی از ایالت های این کشور محدودیت های تازه ای اعلام کردند .

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است. تاکنون نزدیک به ۲۷۰ هزار نفر در این کشور اثر کرونا جان‌باخته‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، تصمیم روز سه شنبه کمیته مشورتی مرکز پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آمریکا تنها برای این است، در صورتی که هر یک از این واکسن مجوز بگیرد، کدام گروه‌های اجتماعی اولویت دارند.

این کمیته منتظر خواهد ماند تا سازمان غذا و داروی ایالات متحد ایمنی و موثر بودن این واکسن‌ها را تایید کند.

کارشناسان امور بهداشت آمریکا گفته‌اند، احتمالا تا آغاز بهار واکسن برای عموم در امریکا در دسترس نخواهد بود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.