خانواده سلطنتی دوبی: شاهزاده لطیفه در خانه تحت مراقبت است

پس از انتشار ویدیوهای مخفی که در دسترس بی‌بی‌سی قرار گرفت و در آن لطیفه بنت محمد، دختر حاکم دوبی پدر خود را متهم کرد که او را از ۲۰۱۸ به این طرف گروگان گرفته و در خانه زندانی کرده است، خانواده سلطنتی دوبی گفته که شاهزاده لطیفه "در خانه تحت مراقبت است".

در اعلامیه‌ای که این خانواده منتشر کرده آمده است:"او در حال بهبود است و امیدواریم در زمان مناسب به حریم عمومی باز ‌گردد."

پیشتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از امارات متحده خواسته بود که برای اطمینان از زنده بودن شاهزاده لطیفه مدرک ارائه کند.

اما تاکنون عکس یا ویدیویی از شاهزاده لطیفه از سوی خانواده‌اش منتشر نشده است.

دو روز پیش نیز سازمان ملل متحد در مورد وضعیت شاهزاده لطیفه ابراز نگرانی کرده بود.

بیانیه خانواده سلطنتی دوبی در پاسخ به گزارش رسانه‌ها از وضعیت شاهزاده لطیفه از سوی سفارت امارات متحده عربی در لندن منتشر شده است. در این بیانیه همچنین آمده است:"در جواب گزارش‌ رسانه‌ها درباره شیخه لطیفه، از آن‌هایی که نسبت به سلامتی او اظهار نگرانی کردند، تشکر می‌کنیم. با آن که پوشش خبری مطمئنا بازتاب‌دهنده وضعیت واقعی نبوده است."

"خانواده او تایید می‌کند که والاحضرت در خانه تحت مراقبت و حمایت خانواده و متخصصان پزشکی قرار دارد."


تصویری از لطیفه، دختر حاکم دوبی، قبل از فرار ناموفق در سال ۲۰۱۸

در بریتانیا نیز دامنیک راب، وزیر خارجه، در اوایل هفته جاری ویدیوهای منتشرشده را "بسیار نگران‌کننده" خوانده و گفته این پیام‌ها "زن جوانی را در وضعیت درماندگی شدید" نشان می‌دهد.

شاهزاده لطیفه پدر خود را متهم کرده که بعد از فرار ناموفق از دوبی در سال ۲۰۱۸ میلادی، او را گروگان گرفته است.

مقام‌های دوبی و امارات پیشتر نیز گفته بودند که او تحت مراقبت خانواده و در امنیت است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی و نایب رئیس امارات متحده عربی، یکی از ثروتمندترین دولتمردان جهان است.

او در پرونده ماجراهای مربوط به دخترش لطیفه با انتقادهای تندی روبرو است و همسرش هیا بنت الحسین -نامادری لطیفه- هم در سال ۲۰۱۹ به همراه دو فرزندش از دوبی به لندن فرار کرد.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.